Gå til hovedindhold

Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm²

WeidmüllerBelysningEAN: 4008190100032
Pris fra 10,3 krtil 25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 14,7 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8,75 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm² og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10.3 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gennemgangsklemme WDU 6 mm
10,3 kr
Til butik
Gennemgangsklemme WDU 6 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: Weidmller
Kategori: WATTOO.DK Elartikler Tavlemateriel Rkkeklemmer Gennemgangsklemmer
EAN: 4008190100032
Varenr.: 7921181441
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå, 6 mm²
18 kr
Til butik
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå, 6 mm² billede

Produktinformation

WDU seriens klemrækker med skruer er velegnede til høj hat DIN-skinne og fremstillet af nylon 6.6, som har en kontinuerlig mærketemperatur på 120 °C (180 °C i kortere tid). De er selvslukkende iht. UL 94V-0 og cadmium- og halogenfri.

Produktspecifikationer

Mærke: Weidmüller
Kategori: Tavlemateriel
Farve: blue
Størrelse: 7.9x60x46.5 mm
EAN: 4008190100032
Varenr.: 7921181441
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm²
18 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rækkeklemme WDU 6 i blå
18 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rækkeklemme WDU 6, blå
20 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WDU gennemgangsklemme 6mm² blå for dinskinne
20,85 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
WDU gennemgangsklemme 6mm² blå for dinskinne
20,85 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gennemgangskl.Wdu 6 Blå 102028
25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK10,3 kr10,3 krKøb
2Greenline18 kr18 krKøb
3LavprisEl18 kr18 krKøb
4LavprisVVS18 kr18 krKøb
5BilligVVS DK20 kr20 krKøb
6EL-GROSSISTEN20,85 kr20,85 krKøb
7EL-NETSALG20,85 kr20,85 krKøb
8vvsfittings.dk25 kr25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm²

PriceData har fulgt prisen på Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm² i 170 dage. Laveste pris i perioden er 8,47 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 20 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10 kr.

Den nuværende pris på 10,3 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Weidmüller WDU gennemgangsklemme, blå på 6 mm² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202610,3 kr1,05 kr (11%)
20. maj 20269,25 kr1,05 kr (10%)
19. maj 202610,3 kr1,05 kr (11%)
25. apr. 20269,25 kr
18. apr. 20269,14 kr
14. apr. 20268,75 kr1,05 kr (11%)
13. apr. 20269,8 kr1,05 kr (12%)
5. apr. 20268,75 kr
19. feb. 20268,51 kr
1. feb. 20268,83 kr11,17 kr (56%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret