Gå til hovedindhold

Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz

MikroTikBroer og routereEAN: 4752224009180
Pris fra 565 krtil 749 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 184 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 547 kr 1. maj

Sammenlign priser på Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 565 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik wAP ax Trådløs router
565 kr
Til butik
MikroTik wAP ax Trådløs router billede

Produktinformation

MikroTik wAP ax - Trådløs router 2-port switch - 1GbE, 2.5GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: wAPG-5HaxD2HaxD
EAN: 4752224009180
Varenr.: 1002562080
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik wAP ax Outdoor Access Point Wi-Fi 6
568 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz
-3%709 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz billede

Produktinformation

Stabil Wi‑Fi 6 router til hjem og kontorMikroTik wAP ax leverer hurtig og stabil trådløs dækning i både 2,4 og 5 GHz. Med Wi‑Fi 6 (802.11ax) og en samlet trådløs hastighed op til 2.974 Mbit/s får du et moderne netværk til streaming, gaming og arbejde. Den elegante, diskrete formfaktor gør den nem at placere på bordet og passer flot ind i indretningen.Hvad gør wAP ax stærk?Routeren er udstyret med en indbygget dual‑core processor på 800 MHz, 256 MB RAM og 128 MB flash, så den reagerer hurtigt - også når flere enheder er på samtidigt. Tre Gigabit‑porte giver pålidelig kablet netværk, og fleksibel strømforsyning via DC eller PoE gør installationen enkel, både i hjemmet og i mindre virksomheder.Produkttype: BordrouterWi‑Fi-standard: Wi‑Fi 6 (802.11ax), dual‑band 2,4/5 GHzMaks. trådløs hastighed: 2.974 Mbit/sHastighed 2,4 GHz: 574 Mbit/sHastighed 5 GHz: 2.400 Mbit/sProcessor: 2 kerner, 800 MHzIntern hukommelse: 256 MBFlashhukommelse: 128 MBLAN-porte: 3 × Gigabit Ethernet (10/100/1000)USB-port: NejStrøm: DC eller PoE, 12 – 57 V...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 0.75g
EAN: 4752224009180
Varenr.: 1900325
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz
-3%729 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik wAP ax Trådløs router
729 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Wap Ax 2x2 Wifi 6 Access Point
749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK565 kr565 krKøb
2Proshop DK568 kr607 krKøb
3Boligcenter DK709 kr709 krKøb
4Vivas DK729 kr808 krKøb
5Ultrashop729 kr729 krKøb
6Dustin DK749 kr835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz

PriceData har fulgt prisen på Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz i 155 dage. Laveste pris i perioden er 545 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 581 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 558 kr.

Den nuværende pris på 565 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 49 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Wi‑Fi 6 router MikroTik wAP ax - Gigabit, dual‑band 2,4/5 GHz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026565 kr14 kr (3%)
1. jun. 2026551 kr14 kr (2%)
31. maj 2026565 kr17 kr (3%)
30. maj 2026548 kr17 kr (3%)
29. maj 2026565 kr14 kr (3%)
27. maj 2026551 kr3 kr (1%)
20. maj 2026548 kr26 kr (5%)
14. maj 2026574 kr15 kr (3%)
13. maj 2026559 kr3 kr (1%)
11. maj 2026556 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret