Gå til hovedindhold

MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router

MikroTikBroer og routereEAN: 4752224008596
Pris fra 850 krtil 1.199 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 349 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 822 kr 21. apr.

Sammenlign priser på MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 850 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik L009 Series L009UIGS-2HAXD-IN Router 9-port switch Trådløs Kabling
850 kr
Til butik
MikroTik L009 Series L009UIGS-2HAXD-IN Router 9-port switch Trådløs Kabling billede

Produktinformation

MikroTik L009 Series L009UIGS-2HAXD-IN - Router 9-port switch - 1GbE, 2.5GbE 2,4 GHz

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: L009UiGS-2HaxD-IN
EAN: 4752224008596
Varenr.: 1001153838
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router
886 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 6 router MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN - 2,4 GHz, Gigabit, rød
-2%969 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi 6 router MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN - 2,4 GHz, Gigabit, rød billede

Produktinformation

Fordele ved Wi‑Fi 6 router til hjem og kontorMikroTik L009UiGS-2HaxD-IN er en kompakt bordrouter til dig, der vil have stabilt netværk til hverdagens arbejde, gaming og streaming. Den leverer Wi‑Fi 6 (802.11ax) på 2,4 GHz med en maksimal trådløs hastighed på 574 Mbit/s, så hele familien kan være online uden bøvl. De eksterne antenner giver et fokuseret signal, og med hele 8 Gigabit Ethernet-porte kan du tilslutte alt dit udstyr med kabel for lav latenstid og høj stabilitet.Smart ydelse og fleksibel strømforsyningRouteren drives af en indbygget dual-core processor på 800 MHz og 512 MB RAM, så routing og flere forbindelser håndteres effektivt. Du får USB 3.2 Gen 1 Type‑A, DC‑indgang og mulighed for PoE til fleksibel installation. Det røde, stilrene kabinet passer pænt ind på skrivebordet, og statuslys gør det let at aflæse drift.Produkttype: BordrouterFarve: RødWi‑Fi-standarder: Wi‑Fi 6 (802.11ax), 802.11n/g/b/aBånd: Single‑band 2,4 GHzMaks. WLAN-hastighed: 574 Mbit/sAntenner: Eksterne, maks. forstærkning 4 dBiEthernet: 8 × RJ‑45 Gigabit (10/100/1000)USB: 1 × USB 3.2 Gen 1 Type‑AProcessor: 2 kerner, 800 MHzIntern hukommelse (RAM): 512 MBFlashhukommelse: 128 MBStrøm: DC og PoEIndikatorlys: JaOpbevaringstemperatur: −40 – 70 °C...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 0.86g
EAN: 4752224008596
Varenr.: 1899868
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 6 router MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN - 2,4 GHz, Gigabit, rød
-2%989 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik L009uigs-2haxd-in Trådløs Router Gigabit Ethernet Enkelt Band (2,4 Ghz) Rød
999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik L009UiGS-2HaxD with dual core
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK850 kr850 krKøb
2Proshop DK886 kr925 krKøb
3Boligcenter DK969 kr969 krKøb
4Vivas DK989 kr1.068 krKøb
5Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
6Ultrashop1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router

PriceData har fulgt prisen på MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router i 160 dage. Laveste pris i perioden er 817 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 907 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 849 kr.

Den nuværende pris på 850 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 51 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik L009UiGS-2HaxD-IN 9-Port Wi-Fi 6 Router (8x 1G RJ45 / 1x 2.5G SFP) - Router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026850 kr15 kr (2%)
28. maj 2026865 kr15 kr (2%)
24. maj 2026850 kr18 kr (2%)
23. maj 2026832 kr33 kr (4%)
22. maj 2026865 kr3 kr (0%)
20. maj 2026862 kr4 kr (0%)
15. maj 2026858 kr3 kr (0%)
14. maj 2026855 kr2 kr (0%)
13. maj 2026853 kr1 kr (0%)
12. maj 2026852 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret