Gå til hovedindhold

MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6

MikroTikBroer og routereEAN: 4752224007940
Pris fra 923 krtil 1.249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 326 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 886 kr 20. apr.

Sammenlign priser på MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 923 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik hAP ax³ Trådløs router
923 kr
Til butik
MikroTik hAP ax³ Trådløs router billede

Produktinformation

MikroTik hAP ax³ - Trådløs router 5-port switch - 1GbE, 2.5GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: C53UiG+5HPaxD2HPaxD
EAN: 4752224007940
Varenr.: 1000786645
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 6 router - MikroTik hAP ax3, dual‑band, Gigabit, sort
-3%1.049 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi‑Fi 6 router - MikroTik hAP ax3, dual‑band, Gigabit, sort billede

Produktinformation

Hurtig og stabil Wi‑Fi 6 router til hjem og kontorMikroTik hAP ax3 er en kraftig dual‑band router til dig, der vil have stabilt trådløst netværk til streaming, gaming og hjemmearbejde. Den indbyggede Qualcomm‑processor med 4 kerner ved 1,8 GHz og 1.024 MB RAM giver hurtig håndtering af flere samtidige enheder. Routeren understøtter Wi‑Fi 6 (802.11ax) på både 2,4 og 5 GHz, så du får moderne trådløs performance i en slank, sort bordmodel med statuslys.Fordele ved Wi‑Fi 6 routerMed to eksterne antenner (op til 5,5 dBi) og dual‑band opnår du solid dækning i hjemmet. Den maksimale trådløse hastighed er op til 1.200 Mbit/s på 5 GHz og 574 Mbit/s på 2,4 GHz, så både smartphones, tablets og laptops kan komme hurtigt på. Bagpå finder du fire Gigabit LAN‑porte til kablede enheder samt en ekstra 2,5 Gb Ethernet‑port til højere lokal netværkshastighed. USB 3.2 Gen 1 gør det nemt at tilslutte ekstra udstyr.Fleksibel strøm og robust driftRouteren kan forsynes via DC eller PoE for en fleksibel installation. Den er designet til at fungere i et bredt temperaturområde fra −40 til 70 °C. Produkttype: BordrouterFarve: SortProcessor: Qualcomm, 4 kerner, 1,8 GHzIntern hukommelse: 1.024 MBFlashhukommelse: 128 MBWi‑Fi-standarder: 802.11a/b/g/n/ac/axWi‑Fi-bånd: Dual‑band 2,4 GHz / 5 GHzHastighed 5 GHz: Op til 1.200 Mbit/sHastighed 2,4 GHz: Op til 574 Mbit/sEthernet: 4× Gigabit LAN, 1× 2,5 Gb EthernetUSB: 1× USB 3.2 Gen 1 Type‑AAntenner: 2 eksterne, op til 5,5 dBiStrøm: DC eller PoEDriftstemperatur: −40 til 70 °CIndikatorlys: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 1.06g
EAN: 4752224007940
Varenr.: 1906935
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik hAP ax³ - Trådløs router 5-port switch - 1GbE, 2.5GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band
1.057 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6
1.057 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 6 router - MikroTik hAP ax3, dual‑band, Gigabit, sort
-3%1.069 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik hAP ax³ Trådløs router
1.189 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Hap Ax³ Trådløs Router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 Ghz / 5 Ghz) Sort
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK923 kr923 krKøb
2Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.057 kr1.057 krKøb
4Proshop DK1.057 kr1.057 krKøb
5Vivas DK1.069 kr1.148 krKøb
6Ultrashop1.189 kr1.189 krKøb
7Dustin DK1.249 kr1.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 882 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 1.083 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 927 kr.

Den nuværende pris på 923 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for MikroTik hAP ax³ AX Home Access Point 2.5 Gigabit Ethernet PoE WPA3 - Wireless router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026923 kr6 kr (1%)
28. maj 2026929 kr1 kr (0%)
27. maj 2026930 kr1 kr (0%)
23. maj 2026929 kr1 kr (0%)
22. maj 2026930 kr15 kr (2%)
21. maj 2026945 kr8 kr (1%)
20. maj 2026953 kr8 kr (1%)
19. maj 2026945 kr41 kr (5%)
16. maj 2026904 kr6 kr (1%)
13. maj 2026898 kr138 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret