Gå til hovedindhold

MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5

MikrotikBroer og routereEAN: 4752224003539
Pris fra 532 krtil 686 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 154 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 519 kr 15. apr.

Sammenlign priser på MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 532 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik hAP ac² Trådløs router
532 kr
Til butik
MikroTik hAP ac² Trådløs router billede

Produktinformation

MikroTik hAP ac² - Trådløs router 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 5 - Dual Band

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: RBD52G-5HACD2HND-TC
EAN: 4752224003539
Varenr.: 993234780
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5
556 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Router MikroTik hAP ac² 1167 Mbit/s - sort med PoE
-2%639 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Router MikroTik hAP ac² 1167 Mbit/s - sort med PoE billede

Produktinformation

Stabil dual‑band router til hjem og kontorMikroTik hAP ac² er en kompakt, sort dual‑band router, der giver hurtig trådløs forbindelse på både 2,4 og 5 GHz. Med op til 1.167 Mbit/s samlet datahastighed får du solid ydeevne til streaming, gaming og arbejde på flere enheder samtidig. Den slanke stående form på den klare base passer pænt på skrivebordet eller kan placeres på væggen.Hurtigt netværk med fleksible tilslutningerRouteren har fem RJ‑45 LAN‑porte til kablede enheder og en USB 2.0‑port (Type‑A) til ekstra udstyr. Understøttelse af Power over Ethernet (PoE) forenkler strøm og netværk via ét kabel. Den kører RouterOS med indbygget processor, 128 MB RAM og 16 MB flash, så du kan konfigurere netværket efter behov.Trådløse standarder: IEEE 802.11a/b/g/n/acFrekvensbånd: 2,4 GHz og 5 GHz (2,412–2,484 / 5,150–5,875 GHz)Maks. hastighed: 1.167 Mbit/s (300 Mbit/s 2,4 GHz + 867 Mbit/s 5 GHz)Antenneforstærkning: op til 2,5 dBiLAN-porte: 5 × RJ‑45 (10/100/1000)USB: 1 × USB 2.0 Type‑AStrøm: PoE understøttet, DC‑indgang; maks. forbrug 15 W; AC‑indspænding 12–30 VSikkerhed: IPSecPlacering: Bord eller vægDimensioner: H × B × D: 9,8 × 3,4 × 11,9 cmOperativsystem: RouterOS; intern hukommelse 128 MB RAM, 16 MB flash...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Vægt: 0.33g
EAN: 4752224003539
Varenr.: 1900021
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Router MikroTik hAP ac² 1167 Mbit/s - sort med PoE
-1%659 kr
Før 669 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Rbd52g-5hacd2hnd-tc
-0%686 kr
Før 686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK532 kr532 krKøb
2Proshop DK556 kr595 krKøb
3Boligcenter DK639 kr639 krKøb
4Vivas DK659 kr738 krKøb
5Dustin DK686 kr772,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5

PriceData har fulgt prisen på MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 518 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 552 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 529 kr.

Den nuværende pris på 532 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for MikroTik hAP ac² / RBD52G-5HacD2HnD-TC - Wireless router Wi-Fi 5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026532 kr1 kr (0%)
31. maj 2026533 kr1 kr (0%)
30. maj 2026534 kr1 kr (0%)
27. maj 2026533 kr1 kr (0%)
24. maj 2026534 kr1 kr (0%)
23. maj 2026533 kr1 kr (0%)
22. maj 2026534 kr1 kr (0%)
16. maj 2026533 kr4 kr (1%)
14. maj 2026529 kr1 kr (0%)
12. maj 2026528 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret