Gå til hovedindhold

MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6

MikroTikBroer og routereEAN: 4752224007124
Pris fra 659 krtil 939 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 280 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 650 kr 7. mar.

Sammenlign priser på MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 659 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik hAP ax² Trådløs router
659 kr
Til butik
MikroTik hAP ax² Trådløs router billede

Produktinformation

MikroTik hAP ax² - Trådløs router 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band - væg-monterbar

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: C52iG-5HaxD2HaxD-TC
EAN: 4752224007124
Varenr.: 1000745199
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6
699 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Hap Ax² Wifi 6 Wireless Router
749 kr
Til butik
Mikrotik Hap Ax² Wifi 6 Wireless Router billede

Produktinformation

Op til 40 % hurtigere på 5 GHz og 90 % på 2,4 GHz sammenlignet med tidligere modeller Quad-core CPU med 1 GB RAM håndterer komplekse firewall-regler og IPsec WPA3-understøttelse og RouterOS-funktioner forbedrer sikkerhed og kontrol Fem gigabit LAN-porte plus RJ45 WAN og PoE til fleksibel installation Kompakt, ventileret design kan monteres vertikalt, horisontalt eller på væg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Routere
Artikel nr.: C52IG-5HAXD2HAXD-TC
EAN: 4752224007124
Varenr.: 5011302579
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 6 router - MikroTik hAP ax2, dual‑band, Gigabit, sort
789 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 6 router - MikroTik hAP ax2, dual‑band, Gigabit, sort
809 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
MikroTik hAP ax2 wireless router
939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK659 kr659 krKøb
2Proshop DK699 kr738 krKøb
3Dustin DK749 kr835,25 krKøb
4Boligcenter DK789 kr789 krKøb
5Vivas DK809 kr888 krKøb
6Ultrashop939 kr939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 642 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 668 kr.

Den nuværende pris på 659 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for MikroTik hAP ax² - wireless router - Wi-Fi 6 - desktop wall-mountable - Wireless router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026659 kr26 kr (4%)
31. maj 2026685 kr2 kr (0%)
30. maj 2026687 kr6 kr (1%)
23. maj 2026693 kr10 kr (1%)
22. maj 2026683 kr10 kr (1%)
13. maj 2026693 kr18 kr (3%)
12. maj 2026675 kr2 kr (0%)
9. maj 2026677 kr21 kr (3%)
7. maj 2026698 kr1 kr (0%)
6. maj 2026699 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret