Gå til hovedindhold

SanDisk WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600

SanDiskLagringsenhederEAN: 0718037894355
Pris fra 359 krtil 1.311 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 952 kr (73% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 SATA-600
359 kr
Til butik
WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 SATA-600 billede

Produktinformation

WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 SATA-600 Opgradér din computer med WD Green SSD WDS480G3G0B, en hurtig og pålidelig 480GB M.2 SATA-600 solid-state drive. Denne SSD er designet til at forbedre systemets ydeevne ved at reducere opstartstiden og acceler...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: USB)
EAN: 0718037894355
Varenr.: 61157
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600
1.079 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 SATA - WD Green 480 GB
-2%1.199 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 SATA - WD Green 480 GB billede

Produktinformation

Fordele ved SSD M.2 SATA til lagringOpgrader din computer med en hurtig SSD i M.2-format og få en mere responsiv hverdag. WD Green 480 GB giver dig plads til dine dokumenter, billeder og programmer og leverer læsehastighed op til 545 MB/s via Serial ATA. Et oplagt valg til bærbare og stationære, når du vil have smidig opstart og kortere indlæsningstider.Stabil ydeevne i kompakt M.2-formatDenne SATA SSD er udviklet til universel brug med M.2-formfaktor og en dataoverførsel på 6 Gbit/s. Den er bygget til drift med en MTBF på 1.000.000 timer og fungerer ved 0–70 °C. Et enkelt og pålideligt drev uden NVMe, der passer til systemer med M.2 SATA-understøttelse.Kapacitet: 480 GBFormfaktor: M.2Grænseflade: Serial ATA IIIDatahastighed: 6 Gbit/sMaks. læsehastighed: 545 MB/sHardwarekryptering: NejNVMe: NejMTBF: 1.000.000 timerDriftstemperatur: 0–70 °COpbevaringstemperatur: −50–85 °CBredde: 22 mm, Dybde: 80 mm, Højde: 1,5 mmVægt: 36,2 g...

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 0718037894355
Varenr.: 1895869
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 SATA - WD Green 480 GB
-2%1.219 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Green 480gb Ssd M.2 Sata 6.0 Gbit/s
-0%1.311 kr
Før 1.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop359 kr359 krKøb
2CompuMail DK1.079 kr1.079 krKøb
3Boligcenter DK1.199 kr1.199 krKøb
4Vivas DK1.219 kr1.298 krKøb
5Dustin DK1.311 kr1.397,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600

PriceData har fulgt prisen på WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 349 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.061 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 546 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er 34% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 52% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for WD Green SSD WDS480G3G0B 480GB M.2 Serial ATA-600 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026359 kr390 kr (52%)
24. maj 2026749 kr390 kr (109%)
19. maj 2026359 kr390 kr (52%)
18. maj 2026749 kr390 kr (109%)
28. apr. 2026359 kr390 kr (52%)
27. apr. 2026749 kr390 kr (109%)
24. apr. 2026359 kr390 kr (52%)
23. apr. 2026749 kr390 kr (109%)
8. apr. 2026359 kr390 kr (52%)
7. apr. 2026749 kr390 kr (109%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret