Gå til hovedindhold

Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547205212
Pris fra 1.244 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 375 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.154 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1244 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Plus 360 Black Intel/AMD Vandkøler Sort
1.244 kr
Til butik
NZXT Kraken Plus 360 Black Intel/AMD Vandkøler Sort billede

Produktinformation

NZXT Kraken Plus 360  - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 360 mm - for: (AMD Socket AM5, AM4), (Intel Socket LGA 1851/1700, 1200/115X)  - 120 mm - sort

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: RL-KN360-B2
EAN: 5056547205212
Varenr.: 1003399338
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 360 Køler (sort)
1.270 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 360 - Black
1.319 kr
Til butik
NZXT Kraken Plus 360 - Black billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, pumpe: Coolit, køler støjniveau: max 30 dBA, køler RPM: 500 - 2000 ± 10%, køler CFM: max 73.47, statisk lufttryk: max 4.5 mmH₂O, PWM styret, 360mm radiator med 3 x 120mm kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, sort (styret af: NZXT CAM)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: RL-KN360-B2
EAN: 5056547205212
Varenr.: 3369978
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT Kraken Plus 360 Black Intel/AMD Vandkøler Sort
1.549 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.244 kr1.244 krKøb
2Komplett DK1.270 kr1.270 krKøb
3Proshop DK1.319 kr1.319 krKøb
4Ultrashop1.549 kr1.549 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort

PriceData har fulgt prisen på Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.154 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 1.575 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.409 kr.

Den nuværende pris på 1.244 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360, 3×120 mm, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.244 kr18 kr (1%)
30. maj 20261.262 kr8 kr (1%)
6. maj 20261.270 kr21 kr (2%)
26. apr. 20261.249 kr25 kr (2%)
22. apr. 20261.274 kr120 kr (10%)
20. apr. 20261.154 kr24 kr (2%)
13. apr. 20261.178 kr24 kr (2%)
6. apr. 20261.202 kr26 kr (2%)
30. mar. 20261.228 kr25 kr (2%)
23. mar. 20261.253 kr27 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret