Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547205274
Pris fra 1.461 krtil 1.919 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 458 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1461 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 360 RGB Køler (sort)
1.461 kr
Til butik
NZXT Kraken Plus 360 RGB Køler (sort) billede

Produktinformation

NZXT Kraken Plus 360 RGB Køler (sort) - 360mm, LGA 1851/1700/1200/115X, AM5/4 - Blæsere/kølere/vandkøling CPU - Vandkøling

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: vandkøling
Artikel nr.: RL-KR360-B2
EAN: 5056547205274
Varenr.: 1323981
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Nzxt Kraken Plus Rgb 360 Aio Vandkøler
1.569 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 360 RGB Black - CPU Vandkøling
1.645 kr
Til butik
NZXT Kraken Plus 360 RGB Black - CPU Vandkøling billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, pumpe: Coolit, køler støjniveau: max 31.9 dBA, køler RPM: 500 - 2000 ± 10%, køler CFM: max 73.47, statisk lufttryk: max 4.5 mmH₂O, PWM styret, 360mm radiator med 3 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, sort med RGB (styret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light / NZXT CAM)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: RL-KR360-B2
EAN: 5056547205274
Varenr.: 3369982
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort
1.799 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360 RGB, sort
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkøling CPU 360 mm - NZXT Kraken Plus 360 RGB, sort
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.461 kr1.461 krKøb
2CompuMail DK1.569 kr1.569 krKøb
3Proshop DK1.645 kr1.645 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.799 kr1.799 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.461 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.890 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.730 kr.

Den nuværende pris på 1.461 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 26 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for NZXT Kraken Plus 360 RGB, Alt-i-en væskekøler, 500 rpm, 2400 rpm, Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.461 kr98 kr (6%)
30. apr. 20261.559 kr8 kr (1%)
10. apr. 20261.567 kr26 kr (2%)
1. apr. 20261.593 kr1 kr (0%)
28. mar. 20261.592 kr3 kr (0%)
27. mar. 20261.589 kr1 kr (0%)
26. mar. 20261.588 kr1 kr (0%)
25. mar. 20261.589 kr4 kr (0%)
24. mar. 20261.593 kr100 kr (6%)
22. mar. 20261.693 kr40 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret