Gå til hovedindhold

NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort

NZXTComputer – systemkølingsdeleEAN: 5056547206233
Pris fra 697 krtil 889 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 192 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 697 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
NZXT Kraken Core 360 RGB kølesystem 1-pack Sort 120 mm
697 kr
Til butik
NZXT Kraken Core 360 RGB kølesystem 1-pack Sort 120 mm billede

Produktinformation

NZXT Kraken Core 360 RGB - Processors flydende kølesystem - Radiatorstørrelse: 360 mm - (for: AM4, LGA1200, LGA1700, AM5, LGA115x Socket, LGA1851) - kobber - 120 mm - sort

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Artikel nr.: RL-KR36C-B1
EAN: 5056547206233
Varenr.: 1003662877
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Core RGB - 360mm - CPU Vandkøling - Max 24 dBA
729 kr
Til butik
NZXT Kraken Core RGB - 360mm - CPU Vandkøling - Max 24 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: max 31.9 dBA, køler RPM: 500 - 2400 ± 10%, køler CFM: max 75.05, statisk lufttryk: max 3.07 mmH₂O, PWM styret, 397mm radiator med 3 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, sort med RGB (styret af: ASUS AURA / Asrock Polychrome Sync / Gigabyte Fusion / MSI Mystic Light)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NZXT
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: RL-KR36C-B1
EAN: 5056547206233
Varenr.: 3403754
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort
769 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NZXT Kraken Core 360 RGB - 360 mm CPU-vandkøler, sort
-31%809 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NZXT Kraken Core 360 RGB - 360 mm CPU-vandkøler, sort
-30%829 kr
Før 1.189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
NZXT Kraken Core 360 RGB kølesystem 1-pack Sort 120 mm
889 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK697 kr697 krKøb
2Proshop DK729 kr768 krKøb
3CS MEGASTORE DK769 kr808 krKøb
4Boligcenter DK809 kr809 krKøb
5Vivas DK829 kr898 krKøb
6Ultrashop889 kr889 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort

PriceData har fulgt prisen på NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 697 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 949 kr.

Den nuværende pris på 697 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for NZXT Kraken Core 360 RGB, Væskekølingssæt, 12 cm, 500 rpm, 2400 rpm, 75,05 m³/t, Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026697 kr16 kr (2%)
22. maj 2026713 kr15 kr (2%)
15. maj 2026728 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026729 kr54 kr (7%)
17. apr. 2026783 kr16 kr (2%)
10. apr. 2026799 kr16 kr (2%)
3. apr. 2026815 kr19 kr (2%)
27. mar. 2026834 kr18 kr (2%)
25. mar. 2026852 kr27 kr (3%)
28. jan. 2026879 kr51 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret