Gå til hovedindhold

Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE

UnidrainSanitetEAN: 5707692012520
Pris fra 455 krtil 649 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 194 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 453 kr 19. maj

Sammenlign priser på Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 455 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE
455 kr
Til butik
Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE billede

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
Kategori: Render & riste
Farve: 1
Artikel nr.: 1416.0050
EAN: 5707692012520
Varenr.: 5099827
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus m/to stk. vandret udløb Ø50 mm inkl. vandlås
468 kr
Til butik
Unidrain Udløbshus m/to stk. vandret udløb Ø50 mm inkl. vandlås billede

Produktinformation

Vandret udløb i Ø 50 mm. Inkl. optagelig vandlås, der kan skilles ad og rengøres. Vandret udløb er højt placeret for lavere indbygningshøjde. Glidemiddel til gummipakninger medfølger. Fjern prop fra den valgte udløbsretning. Kan ikke anvendes som indløb...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1416.0050
EAN: 5707692012520
Varenr.: 2901080
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain Udløbshus Ø50 mm vandret med sideudløb. Inkl. vandlås
473 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1416 udløbshus, lav byggehøjde, Ø50 mm
499 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Udløbshus ø50 vandret +vandlås
518,03 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain Udløbshus Ø50 mm vandret med sideudløb. Inkl. vandlås
575 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1416 udløbshus, lav byggehøjde, Ø50 mm
639 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1416 udløbshus, lav byggehøjde, Ø50 mm
649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK455 kr494 krKøb
2Proshop DK468 kr507 krKøb
3Elvvs.dk473 kr473 krKøb
4LavprisVVS499 kr499 krKøb
5EL-GROSSISTEN518,03 kr518,03 krKøb
6vvsfittings.dk575 kr575 krKøb
7CompletVVS639 kr639 krKøb
8BilligVVS DK649 kr649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE

PriceData har fulgt prisen på Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE i 148 dage. Laveste pris i perioden er 453 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 495 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 461 kr.

Den nuværende pris på 455 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Unidrain udløbshus Ø50 1416 - vandret sideudløb. inkl. vandlås LINJE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026455 kr6 kr (1%)
21. maj 2026461 kr7 kr (2%)
20. maj 2026454 kr1 kr (0%)
19. maj 2026453 kr1 kr (0%)
18. maj 2026454 kr1 kr (0%)
15. maj 2026455 kr1 kr (0%)
11. maj 2026456 kr9 kr (2%)
9. maj 2026465 kr9 kr (2%)
2. maj 2026456 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026457 kr11 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret