Gå til hovedindhold

Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm

UnidrainSanitetBørstet rustfrit stålModerne badeværelserEAN: 5707692001111

Unidrain ClassicLine rist 900 mm i massiv rustfrit stål. Elegant løsning til brusenicher med præcis pasform. 3 mm tykkelse, børstet finish. Læs mere

Pris fra 290 krtil 381,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 91,25 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 289 kr 25. maj

Sammenlign priser på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 290 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain ClassicLine rist Classic, 900 mm
290 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
ClassicLine Classic rist - 900 mm
307 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Unidrain rist L900mm Classic design. Unidrain 1601
307 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm
318 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1601 ClassicLine rist, 900 mm, rustfrit stål
319 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1601 ClassicLine rist, 900 mm, rustfrit stål
339 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rist Classic Længde 900 Mm
361,26 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Classicline Rist Linje Classic 900 Mm Børstet stål
369 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rist classic længde 900 mm
376,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain ClassicLine Classic rist 900 mm
381,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK290 kr329 krKøb
2WATTOO.DK307 kr307 krKøb
3Elvvs.dk307 kr307 krKøb
4CS MEGASTORE DK318 kr357 krKøb
5LavprisVVS319 kr319 krKøb
6BilligVVS DK339 kr339 krKøb
7Billigelogvvs.dk361,26 kr361,26 krKøb
8Homeshop DK369 kr369 krKøb
9MaintainIt376,25 kr376,25 krKøb
10vvsfittings.dk381,25 kr381,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Unidrain ClassicLine rist Classic 900 mm

Unidrain

Unidrain ClassicLine rist 900 mm i massiv rustfrit stål. Elegant løsning til brusenicher med præcis pasform. 3 mm tykkelse, børstet finish.

• afløbsrist
• gulvafløb
• bruseafløb
• badeværelsesafløb
• unidrain rist
• lineært afløb
• rustfri afløbsrist
• Moderne badeværelser
• Børstet rustfrit stål

Beskrivelse

Unidrain ClassicLine rist Classic 900 mm er en højkvalitets afløbsrist fremstillet i massiv AISI 304 rustfrit stål med børstet overflade. Risten er 3 mm tyk og designet til perfekt integration med ClassicLine rammen gennem et forsænket leje, der sikrer præcis placering og stabil montering. Med sin enkle, stilrene udformning passer den perfekt ind i moderne badeværelser, hvor funktionalitet og æstetik går hånd i hånd. Risten findes i flere længder fra 300 til 1200 mm, hvilket gør det muligt at tilpasse løsningen til forskellige brusenicher. Den børstede overflade er både vedligeholdelsesfri og modstandsdygtig over for kalk og sæberester.

Specifikationer

vægt:1,00 kg
længde:900 mm
tykkelse:3 mm
materiale:AISI 304 rustfrit stål
overflade:Børstet
varenummer:1601.0900
kompatibilitet:ClassicLine ramme
monteringstype:Forsænket leje
leverandør_varenr:155015090

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan risten bruges uden ClassicLine ramme?

Nej, denne rist er specifikt designet til ClassicLine rammen og kan ikke monteres korrekt uden den matchende ramme.

Er risten nem at rengøre?

Ja, den børstede overflade i rustfrit stål er meget nem at rengøre og modstandsdygtig over for kalk og sæberester.

Findes risten i andre længder?

Ja, ClassicLine risten fås i længder fra 300 mm til 1200 mm, så du kan vælge den størrelse der passer til dit badeværelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm i 148 dage. Laveste pris i perioden er 289 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 307 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 295 kr.

Den nuværende pris på 290 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Unidrain rist i 3 mm massiv AISI 304 rustfri stål til ClassicLine ramme - model Classic i længde 900 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026290 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026291 kr1 kr (0%)
31. maj 2026292 kr1 kr (0%)
29. maj 2026293 kr1 kr (0%)
28. maj 2026294 kr1 kr (0%)
27. maj 2026295 kr6 kr (2%)
25. maj 2026289 kr1 kr (0%)
24. maj 2026290 kr1 kr (0%)
22. maj 2026291 kr1 kr (0%)
21. maj 2026292 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret