Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692004334
Pris fra 1.294 krtil 1.581,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 287,25 kr (18% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1294 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 12 mm, rustfri stål
1.294 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 12 mm, rustfri stål billede

Produktinformation

HighLine ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: HighLinePasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 900 mmRammehøjde: 12 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: Slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 900x12mm
EAN: 5707692004334
Varenr.: 155040912
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur
1.322 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900/12 mm, Børstet
1.377 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 900/12 mm, Børstet billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. Panel bestilles separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. . Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1910.0912
EAN: 5707692004334
Varenr.: 3294721
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 12 mm, rustfri stål
1.399 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine 900 x 12 mm ramme til rendeafløbsarmatur
1.436,56 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 12 mm, rustfri stål
1.465 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 900 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Børstet
1.581,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.294 kr1.294 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.322 kr1.322 krKøb
3Proshop DK1.377 kr1.377 krKøb
4CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.436,56 kr1.436,56 krKøb
6BilligVVS DK1.465 kr1.465 krKøb
7vvsfittings.dk1.581,25 kr1.581,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.294 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.415 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.339 kr.

Den nuværende pris på 1.294 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 12mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.294 kr28 kr (2%)
1. jun. 20261.322 kr21 kr (2%)
31. maj 20261.301 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.300 kr39 kr (3%)
29. maj 20261.339 kr3 kr (0%)
28. maj 20261.336 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.335 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.334 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.332 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.331 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret