Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692009698
Pris fra 2.218 krtil 2.847,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 629,5 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2218 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 10 mm, børstet messing
2.218 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 10 mm, børstet messing billede

Produktinformation

Highline Colour ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: Highline ColourPasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 900 mmRammehøjde: 10 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: børstet messing

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed brass
Størrelse: 900 mm x 10 mm
EAN: 5707692009698
Varenr.: 155040930
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur
2.251 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900/10 mm, Messing
2.251 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 900/10 mm, Messing billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. HighLine Panel købes separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1915.0910
EAN: 5707692009698
Varenr.: 2901006
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 10 mm, børstet messing
-8%2.299 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ramme unidrain highline messing 900x10mm
2.378 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 10 mm, børstet messing
2.565 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain highline ramme messing 900/10 mm
2.609,04 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 900 mm, H 10 mm. Rustfrit stål/Messing
2.847,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS2.218 kr2.218 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.251 kr2.251 krKøb
3Proshop DK2.251 kr2.251 krKøb
4CompletVVS2.299 kr2.299 krKøb
5Elvvs.dk2.378 kr2.378 krKøb
6BilligVVS DK2.565 kr2.565 krKøb
7EL-GROSSISTEN2.609,04 kr2.609,04 krKøb
8vvsfittings.dk2.847,5 kr2.847,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur i 173 dage. Laveste pris i perioden er 2.218 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 2.395 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.302 kr.

Den nuværende pris på 2.218 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 10mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.218 kr33 kr (1%)
1. jun. 20262.251 kr33 kr (1%)
30. maj 20262.218 kr33 kr (1%)
12. maj 20262.251 kr5 kr (0%)
30. apr. 20262.246 kr5 kr (0%)
29. apr. 20262.251 kr5 kr (0%)
5. apr. 20262.246 kr1 kr (0%)
4. apr. 20262.245 kr1 kr (0%)
2. apr. 20262.246 kr149 kr (6%)
29. mar. 20262.395 kr149 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret