Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692004396
Pris fra 1.303 krtil 1.799 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 496 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.302 kr 30. maj

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1303 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 15 mm, rustfri stål
1.303 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 15 mm, rustfri stål billede

Produktinformation

HighLine ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: HighLinePasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 900 mmRammehøjde: 15 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: Slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 900x15 mm
EAN: 5707692004396
Varenr.: 155040915
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur
1.341 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900/15 mm, Børstet
1.377 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 900/15 mm, Børstet billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. Panel bestilles separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. . Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1910.0915
EAN: 5707692004396
Varenr.: 3294722
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain Highline ramme, 900 mm/15 mm, brstet stl
1.414 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HL ramme L900 H15
1.436,56 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 900 mm, H 15 mm. Rustfrit stål/Børstet
1.581,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 15 mm, rustfri stål
1.799 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 900 mm, højde 15 mm, rustfri stål
1.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.303 kr1.303 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.341 kr1.341 krKøb
3Proshop DK1.377 kr1.377 krKøb
4WATTOO.DK1.414 kr1.414 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.436,56 kr1.436,56 krKøb
6vvsfittings.dk1.581,25 kr1.581,25 krKøb
7BilligVVS DK1.799 kr1.799 krKøb
8CompletVVS1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.302 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.415 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.347 kr.

Den nuværende pris på 1.303 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L900mm H 15mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.303 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.302 kr39 kr (3%)
29. maj 20261.341 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.340 kr3 kr (0%)
27. maj 20261.337 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.336 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.335 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.334 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.333 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.332 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret