Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692012100
Pris fra 2.335 krtil 3.199 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 864 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2335 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 15 mm, børstet messing
2.335 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 15 mm, børstet messing billede

Produktinformation

Highline Colour ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: Highline ColourPasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 900 mmRammehøjde: 15 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: børstet messing

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brass
Størrelse: 900x15 mm
EAN: 5707692012100
Varenr.: 155040935
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur
2.373 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900/15 mm, Messing
2.465 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 900/15 mm, Messing billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. HighLine Panel købes separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1915.0915
EAN: 5707692012100
Varenr.: 3294724
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIDRAIN HIGHLINE RAMME - MESSING 900/15
2.609,04 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 900 mm, H 15 mm. Rustfrit stål/Messing
2.847,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 15 mm, børstet messing
2.999 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 900 mm, højde 15 mm, børstet messing
3.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS2.335 kr2.335 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.373 kr2.373 krKøb
3Proshop DK2.465 kr2.465 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.609,04 kr2.609,04 krKøb
5vvsfittings.dk2.847,5 kr2.847,5 krKøb
6BilligVVS DK2.999 kr2.999 krKøb
7CompletVVS3.199 kr3.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur i 147 dage. Laveste pris i perioden er 2.335 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 2.534 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.395 kr.

Den nuværende pris på 2.335 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L900mm H 15mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.335 kr38 kr (2%)
1. jun. 20262.373 kr38 kr (2%)
30. maj 20262.335 kr38 kr (2%)
29. maj 20262.373 kr2 kr (0%)
28. maj 20262.371 kr1 kr (0%)
26. maj 20262.370 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.369 kr2 kr (0%)
23. maj 20262.367 kr1 kr (0%)
21. maj 20262.366 kr1 kr (0%)
16. maj 20262.365 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret