Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692011851
Pris fra 2.143 krtil 3.499 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.356 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2143 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 700 mm, højde 12 mm, børstet messing
2.143 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 700 mm, højde 12 mm, børstet messing billede

Produktinformation

Highline Colour ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: Highline ColourPasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 700 mmRammehøjde: 12 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: børstet messing

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brass
Størrelse: 700x12
EAN: 5707692011851
Varenr.: 155040732
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur
2.181 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 700/12 mm, Messing
2.341 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 700/12 mm, Messing billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. HighLine Panel købes separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1915.0712
EAN: 5707692011851
Varenr.: 3294688
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIDRAIN HIGHLINE RAMME - MESSING 700/12
2.406,6 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 700 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Messing
2.627,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 700 mm, højde 12 mm, børstet messing
3.399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 700 mm, højde 12 mm, børstet messing
3.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS2.143 kr2.143 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.181 kr2.181 krKøb
3Proshop DK2.341 kr2.341 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.406,6 kr2.406,6 krKøb
5vvsfittings.dk2.627,5 kr2.627,5 krKøb
6CompletVVS3.399 kr3.399 krKøb
7BilligVVS DK3.499 kr3.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.143 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 2.341 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.233 kr.

Den nuværende pris på 2.143 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L700mm H 12mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.143 kr38 kr (2%)
1. jun. 20262.181 kr37 kr (2%)
31. maj 20262.144 kr1 kr (0%)
30. maj 20262.143 kr38 kr (2%)
29. maj 20262.181 kr2 kr (0%)
28. maj 20262.179 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.178 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.177 kr2 kr (0%)
23. maj 20262.175 kr1 kr (0%)
16. maj 20262.174 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret