Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692004327
Pris fra 1.183 krtil 1.460 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 277 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1183 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 800 mm, højde 12 mm, rustfri stål
1.183 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 800 mm, højde 12 mm, rustfri stål billede

Produktinformation

HighLine ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: HighLinePasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 800 mmRammehøjde: 12 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: Slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 800x12 mm
EAN: 5707692004327
Varenr.: 155040812
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur
1.221 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 800/10 mm, Børstet
1.275 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 800/10 mm, Børstet billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. Panel bestilles separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. . Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1910.0812
EAN: 5707692004327
Varenr.: 3294703
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 800 mm, højde 12 mm, rustfri stål
1.299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine 800 x 12 mm ramme til rendeafløbsarmatur
1.326,95 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 800 mm, højde 12 mm, rustfri stål
1.415 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 800 mm, H 12 mm. Børstet stål
1.460 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.183 kr1.183 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.221 kr1.221 krKøb
3Proshop DK1.275 kr1.275 krKøb
4CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.326,95 kr1.326,95 krKøb
6BilligVVS DK1.415 kr1.415 krKøb
7vvsfittings.dk1.460 kr1.460 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.183 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.310 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.249 kr.

Den nuværende pris på 1.183 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L800mm H 12mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.183 kr38 kr (3%)
1. jun. 20261.221 kr37 kr (3%)
31. maj 20261.184 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.183 kr38 kr (3%)
28. maj 20261.221 kr3 kr (0%)
27. maj 20261.218 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.217 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.215 kr2 kr (0%)
16. maj 20261.213 kr2 kr (0%)
15. maj 20261.211 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret