Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm

UnidrainSanitetEAN: 5707692004259
Pris fra 1.125 krtil 1.378,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 253,75 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.122 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1125 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 700 mm, højde 10 mm, rustfri stål
1.125 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 700 mm, højde 10 mm, rustfri stål billede

Produktinformation

HighLine ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: HighLinePasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 700 mmRammehøjde: 10 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: Slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 700x10 mm
EAN: 5707692004259
Varenr.: 155040710
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm
1.143 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 700/10 mm, Børstet stål
1.143 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 700/10 mm, Børstet stål billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. Panel bestilles separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. . Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør. NB! Rammehøjde (H) = flisetykkelse + ca. 2 mm fliseklæb og membran.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1910.0710
EAN: 5707692004259
Varenr.: 2901010
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 700 mm, højde 10 mm, rustfri stål
1.199 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine 700 x 10 mm ramme til rendeafløbsarmatur
1.252,36 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 700 mm, højde 10 mm, rustfri stål
1.315 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 700 mm, H 10 mm. Børstet stål
1.378,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.125 kr1.125 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.143 kr1.143 krKøb
3Proshop DK1.143 kr1.143 krKøb
4CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.252,36 kr1.252,36 krKøb
6BilligVVS DK1.315 kr1.315 krKøb
7vvsfittings.dk1.378,75 kr1.378,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm i 148 dage. Laveste pris i perioden er 1.122 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 1.238 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.167 kr.

Den nuværende pris på 1.125 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - Rustfrit. Børstet. 700/10mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.125 kr18 kr (2%)
1. jun. 20261.143 kr18 kr (2%)
30. maj 20261.125 kr18 kr (2%)
16. apr. 20261.143 kr11 kr (1%)
15. apr. 20261.154 kr1 kr (0%)
13. apr. 20261.153 kr2 kr (0%)
10. apr. 20261.151 kr1 kr (0%)
8. apr. 20261.150 kr1 kr (0%)
7. apr. 20261.149 kr1 kr (0%)
5. apr. 20261.148 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret