Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692004280
Pris fra 1.277 krtil 1.899 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 622 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1277 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 1000 mm, højde 10 mm, rustfrit stål
1.277 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 1000 mm, højde 10 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

HighLine ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: HighLinePasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 1000 mmRammehøjde: 10 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: Slebet

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 1000x10 mm
EAN: 5707692004280
Varenr.: 155040110
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur
1.343 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 1000/10 mm, Børstet stål
1.343 kr
Til butik
Unidrain HighLine ramme, 1000/10 mm, Børstet stål billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. Panel bestilles separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. . Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør. NB! Rammehøjde (H) = flisetykkelse + ca. 2 mm fliseklæb og membran.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1910.1010
EAN: 5707692004280
Varenr.: 2901012
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 1000 mm, højde 10 mm, rustfrit stål
1.399 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine 1000 x 10 mm ramme til rendeafløbsarmatur
1.536,14 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 1000 mm, H 10 mm. Børstet rustfri stål
1.677,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme, 1000 mm, højde 10 mm, rustfrit stål
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.277 kr1.277 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.343 kr1.343 krKøb
3Proshop DK1.343 kr1.343 krKøb
4CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.536,14 kr1.536,14 krKøb
6vvsfittings.dk1.677,5 kr1.677,5 krKøb
7BilligVVS DK1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.277 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.428 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.378 kr.

Den nuværende pris på 1.277 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. børstet: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.277 kr66 kr (5%)
1. jun. 20261.343 kr66 kr (5%)
30. maj 20261.277 kr66 kr (5%)
18. apr. 20261.343 kr1 kr (0%)
13. apr. 20261.342 kr62 kr (4%)
20. mar. 20261.404 kr24 kr (2%)
19. mar. 20261.428 kr24 kr (2%)
13. feb. 20261.404 kr18 kr (1%)
30. jan. 20261.386 kr42 kr (3%)
21. jan. 20261.428 kr42 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret