Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692011530
Pris fra 3.022 krtil 3.976,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 954,25 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3022 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet messing
3.022 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet messing billede

Produktinformation

Highline Colour ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: Highline ColourPasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 1000 mmRammehøjde: 10 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: børstet messing

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brass
Størrelse: 1000x10 mm
EAN: 5707692011530
Varenr.: 155040130
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur
3.127 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000/10 mm, Messing
3.127 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000/10 mm, Messing billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. HighLine Panel købes separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1915.1010
EAN: 5707692011530
Varenr.: 2901011
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet messing
3.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet messing
3.499 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIDRAIN HIGHLINE RAMME - MESSING 1000/10
3.643,24 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 1000 mm, H 10 mm. Rustfrit stål/Messing
3.976,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.022 kr3.022 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.127 kr3.127 krKøb
3Proshop DK3.127 kr3.127 krKøb
4CompletVVS3.199 kr3.199 krKøb
5BilligVVS DK3.499 kr3.499 krKøb
6EL-GROSSISTEN3.643,24 kr3.643,24 krKøb
7vvsfittings.dk3.976,25 kr3.976,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur i 166 dage. Laveste pris i perioden er 3.022 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 3.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.209 kr.

Den nuværende pris på 3.022 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.022 kr100 kr (3%)
1. jun. 20263.122 kr1 kr (0%)
30. maj 20263.121 kr98 kr (3%)
27. maj 20263.023 kr98 kr (3%)
26. maj 20263.121 kr98 kr (3%)
17. maj 20263.023 kr98 kr (3%)
16. maj 20263.121 kr98 kr (3%)
10. maj 20263.023 kr98 kr (3%)
9. maj 20263.121 kr98 kr (3%)
29. apr. 20263.023 kr98 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret