Gå til hovedindhold

TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort

TVSSanitetEl-tråd uden vandpåfyldningModerne badeværelserEAN: 5704263990447

TVS Eldo 4 el-håndklædetørrer med timer (34,5x140 cm) i sort. Indbygget termostat holder konstant 45-55°C. 2/4 timers timer, 8 kroge, 121W effekt. Læs mere

Pris fra 2.339 krtil 3.155 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 816 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.299 kr 12. maj

Sammenlign priser på TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2339 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
TVS Eldo 4 håndklædetørrer, el, 34,5x140 cm, sort
-10%2.339 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS el eldo 4 sort timer - 1400 x 345 mm.2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap
2.448 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS Eldo 4 håndklædetørrer, el, 34,5x140 cm, sort
2.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS Eldo 4 håndklædetørrer, el, 34,5x140 cm, sort
2.506 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
TVS Eldo 4 sort lakeret 1400 x 345 mm
2.550 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
TVS Eldo 4 håndklædetørrer med timer 1400 x 345 mm,poleret sort
2.599 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS Eldo 4 håndklædetørrer, el, 34,5x140 cm, sort
2.599 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap Sort
2.699 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TVS Eldo 4 sort lakeret 1400 x 345 mm
2.950,15 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort
3.088,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort
3.155 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS2.339 kr2.339 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.448 kr2.448 krKøb
3Greenline2.499 kr2.499 krKøb
4BilligVVS DK2.506 kr2.506 krKøb
5WATTOO.DK2.550 kr2.550 krKøb
6LavprisEl2.599 kr2.599 krKøb
7LavprisVVS2.599 kr2.599 krKøb
8Proshop DK2.699 kr2.699 krKøb
9EL-GROSSISTEN2.950,15 kr2.950,15 krKøb
10vvsfittings.dk3.088,75 kr3.088,75 krKøb
11Elvvs.dk3.155 kr3.155 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

TVS Eldo 4 El-håndklædetørrer Med Timer

TVS

TVS Eldo 4 el-håndklædetørrer med timer (34,5x140 cm) i sort. Indbygget termostat holder konstant 45-55°C. 2/4 timers timer, 8 kroge, 121W effekt.

• håndklæderadiator
• håndklædetørrer
• el-radiator
• badeværelsesradiator
• el-håndklædetørrer
• towel radiator
• TVS Eldo
• termostatstyret
• timer håndklædetørrer
• Moderne badeværelser
• El-tråd uden vandpåfyldning

Beskrivelse

TVS Eldo 4 er en elegant el-håndklædetørrer fra den danske producent TVS, der har specialiseret sig i håndklædetørrere siden 1990. Med sine lodrette ribber i klassisk sort design passer den perfekt ind i moderne badeværelser. Den indbyggede termostat holder konstant temperatur på 45-55°C, hvilket sikrer lune håndklæder året rundt. Timerfunktionen kan indstilles til 2 eller 4 timer ved enkelt tryk på frontpanelet, hvor LED-indikator viser status. Med 8 praktiske kroge til ophæng og el-tråd der ikke kræver vandpåfyldning, er den både praktisk og energieffektiv. Perfekt til danske familier som ønsker komfort og funktionalitet i badeværelset.

Specifikationer

Farve:Sort
Kroge:8 stk. medfølger
Serie:Eldo
Timer:2 eller 4 timer
Effekt:121W
Temperatur:45-55°C konstant
Dimensioner:346 x 1401 x 121 mm (B x H x D)
Tilslutning:El-tråd (ikke vandpåfyldning)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan fungerer timerfunktionen på TVS Eldo 4?

Timeren aktiveres ved tryk på frontpanelet - 1 tryk for 2 timer, 2 tryk for 4 timer. LED-indikator lyser blåt når timer er aktiv, rødt når håndklædetørreren kører normalt.

Skal håndklædetørreren tilsluttes vandinstallation?

Nej, TVS Eldo 4 er lavet med el-tråd og kræver ikke vandpåfyldning. Den tilsluttes kun el via medfølgende ledning med Schuko-stik.

Hvilken temperatur holder håndklædetørreren?

Den indbyggede termostat holder konstant temperatur på 45-55°C, hvilket er optimalt for håndklædetørring uden at blive for varm.

Kan ledningen skjules ved montering?

Ja, ledningen går gennem det ene ophæng og kan komme tæt til væggen. Du kan også montere med dåse på væggen for helt skjult ledning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort

PriceData har fulgt prisen på TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.092 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.397 kr.

Den nuværende pris på 2.339 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for TVS el eldo 4 håndklæderadiator med timer 1400 x 345 mm. 2 og 4 timers timer mulighed ved tryk på knap. Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.339 kr160 kr (6%)
26. maj 20262.499 kr160 kr (7%)
19. maj 20262.339 kr40 kr (2%)
12. maj 20262.299 kr40 kr (2%)
11. maj 20262.339 kr40 kr (2%)
5. maj 20262.299 kr40 kr (2%)
18. apr. 20262.339 kr85 kr (4%)
17. apr. 20262.424 kr85 kr (4%)
3. apr. 20262.339 kr91 kr (4%)
2. apr. 20262.430 kr26 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret