Gå til hovedindhold

Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe)

TP-LinkNetværkskort og -adaptereEAN: 4897098687390
Pris fra 228 krtil 319 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 91 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 222 kr 13. maj

Sammenlign priser på Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 228 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link ARCHER TX55E V2 Netværksadapter PCI Express
228 kr
Til butik
TP-Link ARCHER TX55E V2 Netværksadapter PCI Express billede

Produktinformation

TP-Link ARCHER TX55E V2 - Netværksadapter - PCIe - Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ARCHER TX55E
EAN: 4897098687390
Varenr.: 1000646672
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer TX55E AX3000 Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2 PCIe Adapter
230 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link ARCHER TX55E V2 Netværksadapter PCI Express
265 kr
Til butik
TP-Link ARCHER TX55E V2 Netværksadapter PCI Express billede

Produktinformation

Connection Technology: Wireless, Number of Antennas: 2, Antenna: External, Width: 1.15 cm, Data Link Protocol: IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax, Bluetooth 5.2, Depth: 5.5 cm, Form Factor: Plug-in card, Frequency Band: 2.4 GHz, 5 GHz, Features: MU-MIMO technology, Interface Type (Bus): PCI Express, Height: 3.6 cm, Included Accessories: Low profile bracket, Encryption Algorithm: 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3, Line Coding Format: DBPSK, DQPSK, CCK, 64 QAM, 256 QAM, 16 QAM, OFDM, 1024 QAM, Operating Humidity: 10 - 90% (non-condensing), Max Operating Temperature: 40°C, Included Cables: 1 x Bluetooth header cable, Spread Spectrum Method: OFDMA, Min Operating Temperature: 0°C, Operating System Required: Windows 10 64-bit Edition, Performance: Maximum Data Rate (2.4 GHz): 574 Mbps | Maximum Data Rate (5 GHz): 2402 Mbps, Standards Followed: FCC, RoHS, Device Type: Network adapter.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: PCI Express
EAN: 4897098687390
Varenr.: C67127
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe)
-13%279 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe)
-12%299 kr
Før 339 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link ARCHER TX55E V2 Netværksadapter PCI Express
319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK228 kr228 krKøb
2Proshop DK230 kr269 krKøb
3Teknikproffset DK265 kr314 krKøb
4Boligcenter DK279 kr279 krKøb
5Vivas DK299 kr378 krKøb
6Ultrashop319 kr319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe)

PriceData har fulgt prisen på Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 222 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 236 kr.

Den nuværende pris på 228 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Trådløst netværkskort TP-Link Archer TX55E AX3000 med Bluetooth 5.2 (PCIe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026228 kr2 kr (1%)
1. jun. 2026226 kr2 kr (1%)
26. maj 2026228 kr1 kr (0%)
25. maj 2026229 kr10 kr (4%)
24. maj 2026239 kr11 kr (5%)
22. maj 2026228 kr1 kr (0%)
19. maj 2026229 kr4 kr (2%)
14. maj 2026225 kr3 kr (1%)
13. maj 2026222 kr6 kr (3%)
8. maj 2026228 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret