Gå til hovedindhold

TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)

TP-LinkNetværkEAN: 4897098687130
Pris fra 1.949 krtil 2.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.050 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.913 kr 14. mar.

Sammenlign priser på TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1949 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Deco XE75 Mesh-system med Wifi 6E AXE5400 2-pack
1.949 kr
Til butik
TP-link Deco XE75 Mesh-system med Wifi 6E AXE5400 2-pack billede

Produktinformation

Tp-Link Deco XE75 er et WiFi 6E mesh-system med hastighedsklasse på 5400 Mb/s og dækning op til 500 m². Løsningen er velegnet til hjemmenetværk, større boliger og kontor, hvor mange enheder skal på nettet i samme område. Systemet understøtter op til 200 enheder og fordeler trådløs trafik på tre frekvensbånd: 6 GHz, 5 GHz og 2,4 GHz. Mesh-dækning til større boliger Med 2 mesh-enheder arbejder Deco XE75 som ét samlet netværk, så du kan bevæge dig rundt i boligen og forblive tilsluttet samme trådløse netværk. WiFi 6E-hastighed til mange enheder WiFi 6E (Wireless AX) med 5400 Mb/s og understøttelse af op til 200 enheder betyder, at mange enheder kan være online samtidig. De tre bånd på 6 GHz, 5 GHz og 2,4 GHz giver mulighed for at fordele trådløs trafik på flere frekvensbånd. AI-baseret mesh, sikkerhed og kablede forbindelser Med AI-baseret mesh-teknologi kan Deco XE75 tilpasse sig netværksmiljøet. WPA/WPA2/WPA3-sikkerhed giver adgang til moderne krypteringsstandarder til det trådløse netværk. Hver enhed har 3 porte, så du også kan tilslutte udstyr med netværkskabel, hvis du ønsker en kablet forbindelse til f.eks. stationært udstyr. Diskret størrelse til fleksibel placering Dimensionerne på 105 x 105 x 169 mm gør hver mesh-enhed kompakt og nem at placere på hylder, borde eller andre flader. I pakken: 2 x Deco XE75 mesh-noder, 2 x strømforsyninger, 1 x netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Mesh
Artikel nr.: Deco XE75
EAN: 4897098687130
Varenr.: 65092
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)
2.198 kr
Til butik
TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) billede

Produktinformation

Hele hjemmet WiFi 6E - Dæk op til 7,200 ft2 med næste generations problemfri WiFi og gør døde zoner og buffering til en saga. Helt nyt 6 GHz-bånd - Oplev den nyeste frekvens af WiFi, hvilket eliminerer interferens fra alle ældre enheder. 6 GHz-båndet leverer også en kraftfuld dedikeret backhaul for yderligere at strømline WiFi-ydeevnen for ikke-6E-enhede. Ægte Tri-Band-hastighed - Alle tre WiFi-bånd arbejder sammen for at frigøre dit netværks samlede hastigheder på op til 5,400 Mbps for 200 enheder. AI-drevet mesh - Forener dit hjem under ét navn og én adgangskode, samtidig med at du leverer de bedste forbindelser, når du flytter rum til rum. TP-Link HomeShield - Holder dit hjemmenetværk sikkert med banebrydende funktioner til netværks- og IoT-beskyttelse. Opsætning gjort lettere end nogensinde- Deco-appen fører dig gennem opsætningen trin for trin. Universal kompatibilitet - Bagudkompatibel med alle WiFi-generationer og fungerer med enhver internetudbyder (ISP) og modem.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Router firewall
Artikel nr.: DECO XE75(2-PACK)
EAN: 4897098687130
Varenr.: 3098050
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Deco XE75 V1 Wi-Fi-system
2.374 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Deco XE75 (2-pak) Wi-Fi 6E AXE5400 Mesh Wi-Fi-system til hele hjemmet
2.557 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Deco XE75 V1 Wi-Fi-system
2.799 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
TP-Link Deco XE75 V1 Wi-Fi-system Desktop Router - GEEKD.dk
2.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK1.949 kr1.949 krKøb
2Proshop DK2.198 kr2.198 krKøb
3CompuMail DK2.374 kr2.374 krKøb
4Teknikproffset DK2.557 kr2.616 krKøb
5Ultrashop2.799 kr2.799 krKøb
6Geekd2.999 kr2.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E)

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.907 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 2.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.976 kr.

Den nuværende pris på 1.949 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for TP-Link Deco XE75 (2-PACK) AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System - Wireless router 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. apr. 20261.949 kr86 kr (4%)
7. apr. 20262.035 kr33 kr (2%)
6. apr. 20262.002 kr27 kr (1%)
4. apr. 20261.975 kr61 kr (3%)
18. mar. 20261.914 kr1 kr (0%)
14. mar. 20261.913 kr1 kr (0%)
17. feb. 20261.914 kr7 kr (0%)
13. feb. 20261.907 kr68 kr (3%)
6. dec. 20251.975 kr19 kr (1%)
5. dec. 20251.956 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret