Gå til hovedindhold

TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

TP-LinkNetværkEAN: 4897098687949
Pris fra 2.048 krtil 2.490 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 442 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.690 kr 23. maj

Sammenlign priser på TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2048 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)
2.048 kr
Til butik
TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) billede

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Trådløse routere & AP
Farve: 1
Artikel nr.: DECO X50-5G(1-PACK)
EAN: 4897098687949
Varenr.: 9742317
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Deco X50 5G-router 3000 Mb/s
2.199 kr
Til butik
Deco X50 5G-router 3000 Mb/s billede

Produktinformation

Deco X50 5G-router 3000 Mb/s samler 5G-forbindelse, Wifi 6 og mesh-support i én enhed – velegnet til hjemmenetværk, kontor og mesh-systemer. Med en samlet trådløs hastighed på 574 Mb/s | 2402 Mb/s kan både 2,4 GHz- og 5 GHz-båndet udnyttes effektivt i hverdagen. 5G-hastigheder og Wifi 6 til hele netværket Med en max mobilhastighed på 5 Gb/s kan Deco X50 5G udnytte 5G-forbindelsen som internetkilde. Wifi 6-hastigheden på 574 Mb/s | 2402 Mb/s betyder, at både mindre og mere krævende enheder kan få trådløs adgang uden at du behøver at tænke over, hvilket bånd de bruger. Mesh-support til hjemmenetværk og kontor Mesh-support gør routeren egnet til mesh-systemer, hvor flere enheder arbejder sammen om at dække hjemmenetværk eller kontor. Når du udbygger med flere kompatible enheder, kan du fordele dækningen i de rum, hvor du har mest brug for den. Praktiske porte, SIM-slot og appstyring De 2 porte giver dig både 1x 2,5 Gb/s WAN/LAN og 1x 1 Gb/s LAN, så du kan tilslutte en fast internetforbindelse og en kablet enhed som computer eller netværksudstyr. Nano-SIM-slot gør det muligt at sætte et SIM-kort direkte i routeren og bruge 5G uden ekstra modem. Med Deco-appen (iOS/Android) sætter du routeren op trin for trin uden at rode med avancerede menuer. Sikkerhed, antenner og failover Sikkerhed med WPA-Personal, WPA2-Personal og WPA3-Personal hjælper med at beskytte dit trådløse netværk mod uvedkommende. De 4 interne LTE/5G-antenner og 2 interne Wifi-antenner håndterer modtagelse og udsendelse af signal, mens 2 RP-SMA (hun) eksterne antenneporte giver mulighed for at tilslutte eksterne antenner. Failover-support betyder, at routeren kan skifte mellem tilgængelige forbindelser, når det er understøttet. Routerens dimensioner er 210 x 130 x 123 mm, så den er nem at placere på en hylde eller et bord. I pakken: netadapter og netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: 5G router
Artikel nr.: Deco X50-5G
EAN: 4897098687949
Varenr.: 65298
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Deco X50-5G V1 Wi-Fi-system
2.219 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Deco X50 5G router
2.249 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Deco X50 AX3000 5G Mesh Wi-Fi 6 Gateway til hele hjemmet
2.293 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Deco X50-5G V1 Wi-Fi-system
2.349 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link DECO X50-5G (1-PACK) 5G AX3000 Whole Home Mesh WiFi 6 Gateway - Mesh router Wi-Fi 6
2.490 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Deco X50-5g Whole Home 5g Mesh Router
2.490 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.048 kr2.048 krKøb
2Av-Cables DK2.199 kr2.199 krKøb
3CompuMail DK2.219 kr2.219 krKøb
4Komplett DK2.249 kr2.249 krKøb
5Teknikproffset DK2.293 kr2.352 krKøb
6Ultrashop2.349 kr2.349 krKøb
7Proshop DK2.490 kr2.490 krKøb
8Dustin DK2.490 kr2.576,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax)

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.599 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 2.048 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.862 kr.

Den nuværende pris på 2.048 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 21% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TP-Link Deco X50-5G, Hvid, Intern, Mesh-system, 230 m², Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Wi-Fi 6 (802.11ax) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.048 kr54 kr (3%)
27. maj 20261.994 kr146 kr (8%)
26. maj 20261.848 kr158 kr (9%)
23. maj 20261.690 kr158 kr (9%)
22. maj 20261.848 kr158 kr (9%)
19. maj 20261.690 kr158 kr (9%)
3. maj 20261.848 kr31 kr (2%)
1. maj 20261.879 kr31 kr (2%)
30. apr. 20261.848 kr9 kr (0%)
29. apr. 20261.857 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret