Gå til hovedindhold

TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter

TP-LinkAdaptereEAN: 4895252503487
Pris fra 158 krtil 311 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 153 kr (49% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 158 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 Trådløs
158 kr
Til butik
TP-Link Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 Trådløs billede

Produktinformation

TP-Link Archer TX20U V1 - Netværksadapter - USB 3.0 - Wi-Fi 5, Wi-Fi 6

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ARCHER TX20U
EAN: 4895252503487
Varenr.: 1001661828
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter
169 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 6 USB netværksadapter TP?Link Archer TX20U (AX1800)
-29%199 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wi?Fi 6 USB netværksadapter TP?Link Archer TX20U (AX1800) billede

Produktinformation

TP-Link Archer TX20U V1 - Netværksadapter - USB 3.0 - Wi-Fi 5, Wi-Fi 6GenereltEnhedstype: NetværksadapterGrænseflade (bus) type: SuperSpeed USB 3.0Model: EksternNetværkDataforbindelsesprotokol: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11ax (Wi-Fi 6)Egenskaber: MU-MIMO teknologi, infrastrukturtilstandForbindelsesteknologi: TrådløsFrekvensbånd: 2.4 GHz, 5 GHzLiniekodningsformat: OFDMAOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11acIEEE 802.11axWi-Fi CERTIFIED 6Præstation: Maksimalt gennemløb (2,4 GHz): 574 Mbps | Maksimalt gennemløb (5 GHz): 1201 MbpsSpread-spectrum metode: OFDMAStatusindikatorer: StatusAntenneAntal antenner: 2Antenne: InternDiverseKrypterings algoritme: WPAWPA2WPA-PSKWPA2-PSKWEPWPA3Overensstemmelsesstandarder: FCC, RoHSProgrammer / SystemkravOS nødvendig: Microsoft Windows 10 / 11Mål og vægtBredde: 2.92 cmDybde: 9.02 cmHøjde: 1.29 cm

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Netværkskort og Bluetooth-adaptere
Vægt: 0.12g
EAN: 4895252503487
Varenr.: 1830605
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 6 USB netværksadapter TP?Link Archer TX20U (AX1800)
-27%219 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 Trådløs
229 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Netværksadapter SuperSpeed USB 3.0 Trådløs
231 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Tx20u Ax1800 Dual Band Wifi 6 Usb-adapter
-0%311 kr
Før 311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK158 kr158 krKøb
2Proshop DK169 kr208 krKøb
3Boligcenter DK199 kr199 krKøb
4Vivas DK219 kr288 krKøb
5Ultrashop229 kr229 krKøb
6Teknikproffset DK231 kr280 krKøb
7Dustin DK311 kr397,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter i 171 dage. Laveste pris i perioden er 158 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 184 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 169 kr.

Den nuværende pris på 158 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for TP-Link Archer TX20U AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Wireless USB Adapter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026158 kr4 kr (2%)
26. maj 2026162 kr1 kr (1%)
24. maj 2026163 kr2 kr (1%)
23. maj 2026165 kr19 kr (10%)
22. maj 2026184 kr4 kr (2%)
21. maj 2026180 kr1 kr (1%)
20. maj 2026179 kr4 kr (2%)
19. maj 2026183 kr25 kr (16%)
13. maj 2026158 kr4 kr (2%)
3. maj 2026162 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret