Gå til hovedindhold

TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5

TP-LinkBroer og routereEAN: 8885020620078
Pris fra 665 krtil 1.389 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 724 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 599 kr 18. apr.

Sammenlign priser på TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 665 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Archer MR505 4G router
665 kr
Til butik
TP-Link Archer MR505 4G router billede

Produktinformation

TP-Link Archer MR505 4G router - AC1200, dual-band, 4G/LTE, MU-MIMO - Netværk Mobilt bredbånd

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Netværk
Artikel nr.: Archer MR505
EAN: 8885020620078
Varenr.: 1321160
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Mr505 4g+ Cat6 Ac1200 Wireless Dual Band Gigabit Router
895 kr
Til butik
Tp-link Archer Mr505 4g+ Cat6 Ac1200 Wireless Dual Band Gigabit Router billede

Produktinformation

4G+ SIM med Ethernet-WAN sikrer automatisk failover ved udfald Dualband WiFi 5 leverer op til 1 200 Mbps til problemfri video og deling Tre Gigabit LAN-porte og statisk routing giver god ydeevne til kablede enheder WPA3, gæste-SSID'er og forældrekontrol gør sikker netværksadgang enklere Kompakt hvid desktop-design med status-LED'er til hurtig fejlfinding...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: ARCHER MR505
EAN: 8885020620078
Varenr.: 5020036898
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Archer MR505 4G+ LTE-modem og WiFi-router Et
943 kr
Til butik
TP-Link Archer MR505 4G+ LTE-modem og WiFi-router Et billede

Produktinformation

alsidigt LTE-modem, der giver dig mulighed for at tilslutte dine hjemmeenheder til netværket via kabel eller trådløst. Designet til at sikre en konstant internetforbindelse. Fungerer med SIM-kort fra alle udbydere. Alsidig og lynhurtig LTE-modem, som giver dig mulighed for at tilslutte dine hjemmeenheder til netværket via kabel eller trådløst. Den stilfulde Archer MR505 er designet til at sikre en kontinuerlig internetforbindelse. Fungerer med SIM-kort fra alle operatører. Nem opsætning, Sæt SIM-kortet i enheden og tænd for den. Derefter skal du forbinde enhederne til det trådløse netværk. Du finder adgangskoden på klistermærket bag på enheden. Internetforbindelsen er klar! Alternativt kan du tilslutte et ethernetkabel mellem computeren og routeren. Administrationen er nem med Tether-appen (TP-Link, Android og iOS). Funktioner: Operatøruafhængig. Fungerer med SIM-kort fra alle europæiske operatører. 4G LTE-maksimushastighed fra netværket 300 Mbit/s, 4G LTE-makshastighed mod netværket 50 Mbit/s, 4G: FDD-LTE: B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 (2100/1800/850/2600/900/800/700 MHz) TDD-LTE: B38/B40/B41 (2600/2300/2500 MHz), 3G: DC-HSPA+/HSPA/UMTS: B1/B5/B8 (2100/850/900 MHz), WiFi-hastighed på op til 300 Mbps på 2,4 GHz-frekvensen og op til 867 Mbps på 5,0 GHz-frekvensen, Dual-band – begge frekvenser kan bruges samtidigt, hvilket giver en WiFi-hastighed på op til 1200 Mbps. Fuldt kompatibel med 802.11b/g/n/ac-standarderne. Der kan tilsluttes 64 enheder trådløst til denne router (32 på 2,4 GHz-frekvensen og 32 på 5 GHz-frekvensen), To interne antenner til WiFi-netværket og to pladser til eksterne 4G LTE-antenner. Tilslutninger: 3 x LAN RJ-45 10/100/1000, 1 x LAN/WAN RJ-45 10/100/1000, Ethernet WAN – En af LAN-portene kan bruges som WAN-port, hvorved enheden fungerer som en trådløs router. Wi-Fi Protected Setup (WPS)-funktionen muliggør kryptering af det trådløse netværk og tilslutning af enheder med et enkelt tryk på en knap. TP-Link OneMesh-understøttelse. Læs mere, TP-Link.com/fi/onemesh/compatibility/" rel="nofollow">her, Dynamic DNS: DynDns, NO-IP-understøttelse, DoS/SPI-firewall beskytter netværket. Multiple SSID (maks. to separate netværk), Quality of Service-funktionen giver mere båndbredde til aktiviteter, der kræver høj hastighed, såsom spil, VoIP-opkald og videoer. IPv6-understøttelse: IPv6 er en ny netværksprotokol, der i fremtiden vil erstatte IPv4-protokollen, som alle enheder bruger i dag. Netværksenhedens IPv6-understøttelse sikrer således, at enheden fungerer med den kommende teknologi. VPN-understøttelse: IPSec Pass-Through, PPTP Pass-Through, L2TP Pass-Through, Nem installation via TP-Link Tether App Android- eller iOS-mobilapp, Operativsystemuafhængig – browserbaseret administration, Separat tænd/sluk-knap samt knap til at slukke og tænde for det trådløse netværk. SIM-korttype: MicroSIM, Mål: 212 × 157,5 × 57 mm, Indhold i salgspakken: MR505-modem, AC-strømforsyning, ethernet-kabel, hurtiginstallationsvejledning, Supers hurtig 4G+ LTE op til 300 Mbps, WiFi AC-hastighed op til 1200 Mbps, Ethernet WAN, Gigabit Ethernet, Operatørfri, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: WiFi forlængere
EAN: 8885020620078
Varenr.: D41795
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer MR505 V1 Trådløs router
1.127 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5
1.134 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer MR505 V1 Trådløs router
1.389 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK665 kr665 krKøb
2Dustin DK895 kr981,25 krKøb
3Teknikproffset DK943 kr1.002 krKøb
4CompuMail DK1.127 kr1.127 krKøb
5Proshop DK1.134 kr1.134 krKøb
6Ultrashop1.389 kr1.389 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5 i 151 dage. Laveste pris i perioden er 583 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 895 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 665 kr.

Den nuværende pris på 665 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TP-Link Archer MR505 V1 - wireless router - WWAN - Wi-Fi 5 - 4G 3G - desktop - Wireless router Wi-Fi 5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026665 kr230 kr (26%)
14. maj 2026895 kr81 kr (10%)
13. maj 2026814 kr1 kr (0%)
8. maj 2026815 kr5 kr (1%)
7. maj 2026810 kr2 kr (0%)
6. maj 2026812 kr213 kr (36%)
18. apr. 2026599 kr13 kr (2%)
11. apr. 2026612 kr77 kr (11%)
9. apr. 2026689 kr7 kr (1%)
8. apr. 2026682 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret