Gå til hovedindhold

TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router

TP-LinkBroer og routereEAN: 4897098687482
Pris fra 953 krtil 1.899 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 946 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 936 kr 29. maj

Sammenlign priser på TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 953 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router
953 kr
Til butik
TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router billede

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Routere & Firewalls
Farve: 3
Artikel nr.: ARCHER AXE75
EAN: 4897098687482
Varenr.: 8406617
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer AXE75 V1 Trådløs router
954 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Archer AXE75 Router med Wifi 6E
999 kr
Til butik
TP-link Archer AXE75 Router med Wifi 6E billede

Produktinformation

Tp-Link Archer AXE75 er en WiFi 6E tri-band router med op til 5400 Mb/s. Det ekstra 6 GHz-bånd fordeler trafikken på 2.4 GHz, 5 GHz og 6 GHz, så dine enheder ikke behøver at dele den samme trådløse kanal. Routeren understøtter op til 5400 Mb/s, hvilket giver kapacitet til video, onlinespil og filer på samme tid. WiFi 6E er en moderne standard udviklet til mange samtidige enheder. Høj kapacitet til hele hjemmet Med WiFi 6E og tri-band fordeles dine enheder på 2.4 GHz, 5 GHz og 6 GHz, så trådløse enheder kan placeres på forskellige bånd, når der både spilles, streames og arbejdes online. Den indbyggede 1.7 GHz Quad-Core processor og 512 MB RAM hjælper routeren med at håndtere mange forbindelser på én gang. MU-MIMO og OFDMA lader routeren kommunikere med flere enheder parallelt i stedet for én ad gangen. Klar til gaming, streaming og arbejde hjemmefra Med op til 5400 Mb/s er der båndbredde til gaming og streaming samtidig. Når du arbejder hjemmefra, kan forbindelsen bruges til videomøder, filsynkronisering og øvrig trafik på samme tid. Routeren understøtter OneMesh, så den kan indgå i et mesh-setup med kompatible enheder fra samme serie. Kablede forbindelser og deling i hjemmenetværket De 5 gigabit LAN-porte giver mulighed for at tilslutte enheder med kabel. En USB-A 3.0-port kan bruges til at tilslutte USB-udstyr, som du vil dele på dit netværk. Understøttelse af IPTV gør routeren egnet i opsætninger, hvor internet og tv kører over samme forbindelse. Sikkerhed og praktisk hverdag Med TP-Link HomeShield får du en sikkerhedsløsning til dit netværk. Understøttelse af WPA, WPA2, WPA2-Enterprise og WPA3-kryptering betyder, at du kan vælge en moderne sikkerhedsstandard til dit trådløse netværk. WPS-knappen gør det muligt at tilføje nye enheder uden at taste lange adgangskoder. Design og størrelse Dimensionerne på 272 x 147 x 49 mm gør, at routeren passer på et skrivebord eller en hylde. De 6 eksterne antenner er en synlig del af designet. I pakken: strømadapter og netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Router
Artikel nr.: Archer AXE75
EAN: 4897098687482
Varenr.: 65100
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link AX5400 Tri-Band Wi-Fi 6E Router
-44%1.093 kr
Før 1.969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi?Fi 6E router TP?Link Archer AXE75 V1 - tri?band, AXE5400
-13%1.099 kr
Før 1.269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AXE75 AXE5400 Tri-Band Gigabit Wi-Fi 6E Router - Wireless router Wi-Fi 6
1.115 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi?Fi 6E router TP?Link Archer AXE75 V1 - tri?band, AXE5400
-13%1.119 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer AXE75 V1 Trådløs router
1.219 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Axe75 Axe5400 Tri-band Gigabit Wi-fi 6e Router
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK953 kr992 krKøb
2CompuMail DK954 kr954 krKøb
3Av-Cables DK999 kr999 krKøb
4Teknikproffset DK1.093 kr1.152 krKøb
5Boligcenter DK1.099 kr1.099 krKøb
6Proshop DK1.115 kr1.115 krKøb
7Vivas DK1.119 kr1.188 krKøb
8Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
9Dustin DK1.899 kr1.985,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router i 131 dage. Laveste pris i perioden er 936 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.050 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 968 kr.

Den nuværende pris på 953 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TP-Link Archer AXE75, Wi-Fi 6E (802.11ax), Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Ethernet LAN, Sort, Bordplade router de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026953 kr16 kr (2%)
1. jun. 2026937 kr18 kr (2%)
31. maj 2026955 kr18 kr (2%)
30. maj 2026937 kr1 kr (0%)
29. maj 2026936 kr9 kr (1%)
28. maj 2026945 kr10 kr (1%)
27. maj 2026955 kr9 kr (1%)
25. maj 2026946 kr9 kr (1%)
22. maj 2026955 kr9 kr (1%)
21. maj 2026964 kr23 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret