Gå til hovedindhold

TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30

TP-LinkBroer og routereEAN: 6935364010263
Pris fra 806 krtil 1.824 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.018 kr (56% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 806 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer AX73 Trådløs router
806 kr
Til butik
TP-Link Archer AX73 Trådløs router billede

Produktinformation

TP-Link Archer AX73 - V1 - trådløs router 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ARCHER AX73
EAN: 6935364010263
Varenr.: 997171386
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AX73 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6
839 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Archer AX73 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6
949 kr
Til butik
TP-link Archer AX73 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 billede

Produktinformation

Tp-Link Archer AX73 Dual Band Gigabit Wi-Fi 6 er bygget til hjemmenetværk og kontor med hastigheder op til 5400 Mb/s og plads til mange enheder online samtidig. Routeren er velegnet til hjemmenetværk, kontor, Wi-Fi-dækning i hus og internetforbindelse til flere enheder. Archer AX73 er en Wi-Fi 6 (802.11ax) router med trådløse hastigheder på 574 Mb/s og 4804 Mb/s samt kablede forbindelser op til 1 Gb/s. Begge bånd kan dermed udnytte en hurtig internetforbindelse fuldt ud. OFDMA, MU-MIMO og 6 antenner til mange enheder OFDMA og MU-MIMO gør, at routeren kan kommunikere med flere enheder på én gang i stedet for én ad gangen. Det giver en mere effektiv udnyttelse af forbindelsen, når der er både pc, telefoner, tablets og andre enheder koblet på hjemmenetværket. Med 6 eksterne antenner er routeren bygget til at sende signalet ud i flere retninger. Det kan hjælpe med at nå ud i flere rum, så Wi-Fi-dækning i hus bliver mere jævn, når routeren er placeret fornuftigt. HomeShield og moderne sikkerhed HomeShield hjælper med at beskytte dit hjemmenetværk mod uønsket trafik og giver mere kontrol over forbindelsen. Routeren understøtter WPA, WPA2, WPA2-Enterprise og WPA3, så du kan vælge moderne krypteringsstandarder til dit trådløse netværk. Det gør det sværere for uvedkommende at få adgang til din Wi-Fi-forbindelse. Kablede forbindelser, USB og OneMesh Med 5 porte har du mulighed for at tilslutte flere enheder med netværkskabel, fx stationære computere eller andet udstyr, der skal have en kablet forbindelse. En USB-A 3.0-port giver mulighed for at tilslutte USB-udstyr efter behov. Routeren understøtter OneMesh og kan indgå i et OneMesh-setup med kompatible enheder. I pakken: strømadapter og netværkskabel.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Router
Artikel nr.: Archer AX73
EAN: 6935364010263
Varenr.: 62956
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link AX5400 Dual-Band Wi-Fi 6 Router
-54%994 kr
Før 2.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link WL-Router Archer AX73 (AX5400/Triple-Core)
1.029 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi-Fi 6 router TP-Link Archer AX5400 Dual-Band Gigabit - sort
1.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi-Fi 6 router TP-Link Archer AX5400 Dual-Band Gigabit - sort
1.219 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Ax73 Trådløs Router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 Ghz / 5 Ghz) Sort
1.824 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK806 kr806 krKøb
2Proshop DK839 kr878 krKøb
3Av-Cables DK949 kr949 krKøb
4Teknikproffset DK994 kr1.053 krKøb
5Ultrashop1.029 kr1.029 krKøb
6Boligcenter DK1.199 kr1.199 krKøb
7Vivas DK1.219 kr1.298 krKøb
8Dustin DK1.824 kr1.910,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30 i 178 dage. Laveste pris i perioden er 806 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 916 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 860 kr.

Den nuværende pris på 806 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for TP-Link Archer AX73 OneMeshEasyMesh WiFi6 router AX540024GHz5GHz4xGbELAN1xGbEWAN1xUSB30 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026806 kr7 kr (1%)
29. maj 2026813 kr7 kr (1%)
27. maj 2026820 kr7 kr (1%)
21. maj 2026827 kr28 kr (3%)
19. maj 2026855 kr19 kr (2%)
17. maj 2026836 kr7 kr (1%)
16. maj 2026843 kr6 kr (1%)
15. maj 2026849 kr8 kr (1%)
14. maj 2026857 kr8 kr (1%)
13. maj 2026865 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret