Gå til hovedindhold

Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557512968
Pris fra 1.624 krtil 2.119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 495 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.499 kr 5. maj

Sammenlign priser på Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1624 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
1.624 kr
Til butik
Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB billede

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Interne harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: MN10ADA400ES
EAN: 4260557512968
Varenr.: 21872754
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba N300 NAS Harddisk MN10ADA400ES 4TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
1.625 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba N300 - 4TB - Harddisk - MN10ADA400ES - SATA-600 - 3.5"
1.705 kr
Til butik
Toshiba N300 - 4TB - Harddisk - MN10ADA400ES - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 4 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på interne harddiske, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når harddisken igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: MN10ADA400ES
EAN: 4260557512968
Varenr.: 3335638
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba N300 4tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
1.724 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba N300 NAS Harddisk MN10ADA400ES 4TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
1.999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk til NAS Toshiba N300 4 TB 3,5" SATA 7200 RPM 512 MB
2.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk til NAS Toshiba N300 4 TB 3,5" SATA 7200 RPM 512 MB
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.624 kr1.624 krKøb
2CompuMail DK1.625 kr1.625 krKøb
3Proshop DK1.705 kr1.705 krKøb
4Dustin DK1.724 kr1.810,25 krKøb
5Ultrashop1.999 kr1.999 krKøb
6Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
7Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.024 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.635 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.387 kr.

Den nuværende pris på 1.624 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Toshiba N300 NAS MN10ADA400ES - Harddisk - 4 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.624 kr11 kr (1%)
29. maj 20261.635 kr19 kr (1%)
28. maj 20261.616 kr8 kr (0%)
27. maj 20261.624 kr125 kr (8%)
5. maj 20261.499 kr447 kr (42%)
6. dec. 20251.052 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret