Gå til hovedindhold

Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557512951
Pris fra 2.124 krtil 2.619 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 495 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.919 kr 5. maj

Sammenlign priser på Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2124 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba N300 6tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
2.124 kr
Til butik
Toshiba N300 6tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd billede

Produktinformation

6 TB kapacitet til store sikkerhedskopier og fælles lagring for flere brugere 7200 rpm og SATA 6 Gbit/s leverer hurtig og responsiv filadgang Designet til 24/7 NAS-drift, understøtter 180 TB skrivninger pr. år Integrerede RV-sensorer og stødregistrering mindsker vibrationer i systemer med flere drev 512 MB buffer og Dynamic Cache optimerer læse- og skriveydelsen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: SATA 3.5"
Artikel nr.: MN10ADA600S
EAN: 4260557512951
Varenr.: 5020037911
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba N300 NAS Harddisk MN10ADA600S 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
2.130 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
2.337 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba N300 - 6TB - Harddisk - MN10ADA600S - SATA-600 - 3.5"
2.337 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba N300 NAS Harddisk MN10ADA600S 6TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
2.519 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk til NAS Toshiba N300 6 TB (3,5")
-4%2.599 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk til NAS Toshiba N300 6 TB (3,5")
-4%2.619 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.124 kr2.210,25 krKøb
2CompuMail DK2.130 kr2.130 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.337 kr2.337 krKøb
4Proshop DK2.337 kr2.337 krKøb
5Ultrashop2.519 kr2.519 krKøb
6Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
7Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.308 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.941 kr.

Den nuværende pris på 2.124 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Toshiba N300 NAS MN10ADA600S - Harddisk - 6 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.124 kr4 kr (0%)
24. maj 20262.120 kr5 kr (0%)
23. maj 20262.115 kr100 kr (5%)
22. maj 20262.015 kr8 kr (0%)
21. maj 20262.007 kr10 kr (1%)
20. maj 20261.997 kr121 kr (6%)
17. maj 20262.118 kr5 kr (0%)
16. maj 20262.123 kr6 kr (0%)
15. maj 20262.117 kr2 kr (0%)
14. maj 20262.119 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret