Gå til hovedindhold

Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557512647
Pris fra 2.404 krtil 3.219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 815 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.272 kr 5. maj

Sammenlign priser på Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2404 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
2.404 kr
Til butik
Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Toshiba N300 NAS - Harddisk - 8 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Artikel nr.: HDWG780EZSTA
EAN: 4260557512647
Varenr.: 1002873341
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
N300 US HARDDISK 8TB | 3.5 SATA 7200 RPM 512MB CMR
2.602 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba N300 - 8TB - Harddisk - HDWG780EZSTA - SATA-600 - 3.5"
2.730 kr
Til butik
Toshiba N300 - 8TB - Harddisk - HDWG780EZSTA - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 8 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: HDWG780EZSTA
EAN: 4260557512647
Varenr.: 3349454
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
2.829 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toshiba N300 NAS harddisk 8 TB - 3,5" 512 MB cache
3.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba N300 NAS harddisk 8 TB - 3,5" 512 MB cache
3.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.404 kr2.404 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.602 kr2.602 krKøb
3Proshop DK2.730 kr2.730 krKøb
4Ultrashop2.829 kr2.829 krKøb
5Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
6Vivas DK3.219 kr3.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.439 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.560 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.967 kr.

Den nuværende pris på 2.404 kr er 22% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG780EZSTA 8TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.404 kr156 kr (6%)
28. maj 20262.560 kr156 kr (6%)
7. maj 20262.404 kr132 kr (6%)
5. maj 20262.272 kr663 kr (41%)
10. dec. 20251.609 kr169 kr (12%)
7. dec. 20251.440 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret