Gå til hovedindhold

Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

ToshibaEAN: 4260557512654
Pris fra 1.998 krtil 2.919 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 921 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.820 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1998 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
1.998 kr
Til butik
Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Toshiba N300 NAS - Harddisk - 6 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Artikel nr.: HDWG760EZSTA
EAN: 4260557512654
Varenr.: 1002873340
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
N300 US HARDDISK 6TB | 3.5 SATA 7200 RPM 512MB CMR
2.036 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
2.319 kr
Til butik
Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA på 6TB er den ideelle løsning til din netværkslagring. Med en imponerende kapacitet på 6TB og en hurtig overførselshastighed på 7200 RPM, tilbyder denne harddisk enestående ydeevne til små og mellemstore virksomheder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: skal sorteres
EAN: 4260557512654
Varenr.: 129868
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba N300 - 6TB - Harddisk - HDWG760EZSTA - SATA-600 - 3.5"
2.517 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toshiba N300 NAS harddisk 6 TB - 3,5" SATA III 7200 RPM
2.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba N300 NAS harddisk 6 TB - 3,5" SATA III 7200 RPM
2.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.998 kr1.998 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.036 kr2.036 krKøb
3Ultrashop2.319 kr2.319 krKøb
4Proshop DK2.517 kr2.517 krKøb
5Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
6Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.269 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 2.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.842 kr.

Den nuværende pris på 1.998 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Toshiba N300 NAS Harddisk HDWG760EZSTA 6TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.998 kr111 kr (6%)
26. apr. 20261.887 kr15 kr (1%)
25. apr. 20261.872 kr15 kr (1%)
22. apr. 20261.887 kr67 kr (4%)
18. apr. 20261.820 kr92 kr (5%)
17. apr. 20261.912 kr2 kr (0%)
14. apr. 20261.910 kr1 kr (0%)
10. apr. 20261.909 kr1 kr (0%)
9. apr. 20261.908 kr88 kr (5%)
22. feb. 20261.820 kr87 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret