Gå til hovedindhold

THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering.

ThermexLoftventilatorerStyr op til 6 ventilatorerIndeklima og komfortEAN: 8010300129655

Thermex trinløs regulering til Nordik Evolution loftventilatorer. Præcis hastighedskontrol for op til 6 ventilatorer med hvidt design. Læs mere

Pris fra 927 krtil 1.539 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 612 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 832 kr 3. apr.

Sammenlign priser på THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 927 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
THERMEX Regulering trinløs for nordik
927 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex trinløs regulering til Evolution loftventilator
928 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
968 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex regulering til Nordik E loftventilator, trinløs
969 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex Trinløs regulering til Nordik E loftventilator
979 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Trinløs Regulering F/nordic E Loftventilatorer
991 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Regulering, trinls til Nordik Evolution
1.007 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
REGULATOR T/LOFTVENTILATOR NORDIK TRINLØ
1.038,43 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Thermex 270.40.7200.2 Trinl reg - Tilbehør til emhætte
1.049 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex trinløs regulering til Evolution loftventilator
1.099 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Regulator t/loftventilator nordik trinlø
1.117,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex regulering til Nordik E loftventilator, trinløs
1.539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK927 kr966 krKøb
2LavprisEl928 kr928 krKøb
3CS MEGASTORE DK968 kr968 krKøb
4LavprisVVS969 kr969 krKøb
5LavprisVærktøj979 kr979 krKøb
6Elvvs.dk991 kr991 krKøb
7WATTOO.DK1.007 kr1.007 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.038,43 kr1.038,43 krKøb
9Homeshop DK1.049 kr1.049 krKøb
10Greenline1.099 kr1.099 krKøb
11MaintainIt1.117,5 kr1.117,5 krKøb
12BilligVVS DK1.539 kr1.539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Thermex Trinløs Regulering til Nordik Evolution

Thermex

Thermex trinløs regulering til Nordik Evolution loftventilatorer. Præcis hastighedskontrol for op til 6 ventilatorer med hvidt design.

• loftventilator regulering
• ventilator hastighedskontrol
• thermex nordik
• trinløs regulering
• loft ventilator tilbehør
• Indeklima og komfort
• Styr op til 6 ventilatorer

Beskrivelse

Thermex Trinløs Regulering til Nordik Evolution er en avanceret hastighedskontroller designet specifikt til Thermex Nordik Evolution loftventilatorer. Denne trinløse regulering giver dig fuld kontrol over ventilatorernes hastighed, fra minimum til maksimum, hvilket skaber det perfekte indeklima i dit hjem. Reguleringsenheden kan styre op til 6 ventilatorer samtidigt, hvilket gør den ideel til større hjem eller erhvervsbyggeringer. Den elegante hvide finish passer smukt ind i moderne indretning, mens den avancerede teknologi sikrer stille og effektiv drift. Produktet er fremstillet af danske Thermex, kendt for deres kvalitets ventilationsløsninger. Med dimensioner på 13x13x5 cm og en vægt på kun 350g er den kompakt og let at installere.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:350 gram
producent:Thermex Danmark
dimensioner:13 x 13 x 5 cm
installation:Væg monteret
kompatibilitet:Nordik Evolution loftventilatorer
reguleringtype:Trinløs
max_ventilatorer:6 stk

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange ventilatorer kan reguleringsenheden styre?

Reguleringsenheden kan maksimalt styre 6 Nordik Evolution loftventilatorer samtidigt.

Er den kompatibel med andre loftventilator mærker?

Nej, denne regulering er specifikt designet til Thermex Nordik Evolution serien og er ikke kompatibel med andre mærker.

Hvordan fungerer den trinløse regulering?

Den trinløse regulering giver mulighed for præcis justering af hastigheden fra minimum til maksimum hastighed uden faste trin.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering.

PriceData har fulgt prisen på THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering. i 183 dage. Laveste pris i perioden er 832 kr (registreret d. 1. april 2026), højeste er 927 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 891 kr.

Den nuværende pris på 927 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for THERMEX Regulering, trinløs for loftventiltor Nordik Evolution. Max. 6 stk. ventilatorer pr. regulering. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026927 kr9 kr (1%)
30. maj 2026918 kr39 kr (4%)
16. apr. 2026879 kr4 kr (0%)
9. apr. 2026875 kr8 kr (1%)
8. apr. 2026867 kr35 kr (4%)
3. apr. 2026832 kr4 kr (0%)
2. apr. 2026836 kr4 kr (0%)
1. apr. 2026832 kr2 kr (0%)
30. mar. 2026834 kr56 kr (6%)
28. mar. 2026890 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret