Gå til hovedindhold

THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering.

ThermexLoftventilatorerEAN: 8010300129631

Thermex 5-trins regulering til Nordik Evolution med reversibel rotation. Perfekt til hastighedskontrol og varmeflytning med mulighed for omvendt rotation. Læs mere

Pris fra 797 krtil 1.439 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 642 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering. og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 797 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
THERMEX Regulering 5-TRINS for nordik
797 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Thermex 5 trins regulering til Evolution loftventilator
840 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermex 5-trins regulering til Nordik E loftventilator
889 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
5-trins Regulering F/nordic E Loftventilatorer
908 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
920 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
REGULATOR T/LOFTVENTILATOR NORDIK 5-TRIN
964,03 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex 5 trins regulering til Evolution loftventilator
979 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Thermex 270.40.7100.2 Reg 5 tr - Tilbehør til emhætte
990 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Regulator t/loftventilator nordik 5-trin
1.037,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Thermex regulering til Nordik E loftventilator, 5-trin
1.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK797 kr836 krKøb
2LavprisEl840 kr840 krKøb
3LavprisVærktøj889 kr889 krKøb
4Elvvs.dk908 kr908 krKøb
5CS MEGASTORE DK920 kr959 krKøb
6EL-GROSSISTEN964,03 kr964,03 krKøb
7Greenline979 kr979 krKøb
8Homeshop DK990 kr990 krKøb
9MaintainIt1.037,5 kr1.037,5 krKøb
10BilligVVS DK1.439 kr1.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Thermex 5-trins regulering til Nordik Evolution

Thermex

Thermex 5-trins regulering til Nordik Evolution med reversibel rotation. Perfekt til hastighedskontrol og varmeflytning med mulighed for omvendt rotation.

Beskrivelse

Thermex 5-trins regulering er designet specifikt til Nordik Evolution loftventilatorer og giver præcis kontrol over ventilatorens hastighed. Regulatoren har fem forskellige hastighedstrin samt mulighed for at vende rotationsretningen, hvilket gør den ideel til både luftcirkulation om sommeren og varmefordeling om vinteren. Den built-in transformator sikrer stabil drift ved 230V og kan maksimalt styre én ventilator pr. enhed. Regulatoren er designet i hvid farve og passer elegant ind i moderne hjem. Ideel til homeowners der ønsker fuld kontrol over deres loftventilator.

Specifikationer

type:Transformatorregulering
farve:Hvid
funktion:Reversibel rotation
spænding:230V
varenummer:270.40.7100.2
hastighedstrin:5 trin
kompatibilitet:Nordik Evolution loftventilatorer
intern_varenummer:9978868841
maksimalt_antal_ventilatorer:1 stk

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange ventilatorer kan denne regulering styre?

Regulatoren kan maksimalt styre 1 ventilator pr. enhed. Hvis du har flere ventilatorer, skal du bruge separate reguleringsenheder.

Hvad betyder reversibel rotation?

Funktionen giver mulighed for at vende ventilatorens rotationsretning, så den kan bruges til varmeflytning i kolde perioder ved at fordele varmen i lokalet.

Er den kompatibel med andre loftventilatorer?

Denne regulering er specifikt designet til Thermex Nordik Evolution loftventilatorer og anbefales kun til disse modeller.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering.

PriceData har fulgt prisen på THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering. i 183 dage. Laveste pris i perioden er 797 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 851 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 833 kr.

Den nuværende pris på 797 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for THERMEX Regulering, 5-trin for loftventilator Nordik Evolution, reversibel. Max. 1 stk. ventilatorer pr. regulering. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026797 kr38 kr (5%)
29. maj 2026835 kr1 kr (0%)
28. maj 2026836 kr1 kr (0%)
27. maj 2026837 kr1 kr (0%)
25. maj 2026838 kr1 kr (0%)
24. maj 2026839 kr1 kr (0%)
22. maj 2026840 kr1 kr (0%)
21. maj 2026841 kr1 kr (0%)
20. maj 2026842 kr1 kr (0%)
19. maj 2026843 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret