Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler

IMI HydronicsEludstyrEAN: 4024052285914
Pris fra 475 krtil 665 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 474 kr 24. mar.

Sammenlign priser på TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 475 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA RTL returventil 1/2" ligeløbende
475 kr
Til butik
IMI Hydronic TA RTL returventil 1/2" ligeløbende billede

Produktinformation

RTL Returventil DN15 anvendes blandt andet til begrænsning af returtemperatur på radiatorer og mindre gulvvarmeanlæg.

Produktspecifikationer

Mærke: IMI Hydronic
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 9174-02.800
EAN: 4024052285914
Varenr.: 2898604
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", ligeløbende, med føler
489 kr
Til butik
IMI TA RTL returventil 1/2", ligeløbende, med føler billede

Produktinformation

RTL anvendes som returventil på radiatorer og mindre gulvvarmeanlæg op til 15 m². Leveres med stopstifter for min./max. begrænsning. Leveres med følerhoved da der ikke findes andre følerhoveder der passer til.

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
EAN: 4024052285914
Varenr.: 403504004
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", ligeløbende, med føler
493 kr
Til butik
IMI TA RTL returventil 1/2", ligeløbende, med føler billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
EAN: 4024052285914
Varenr.: 403504004
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", ligeløbende, med føler
519 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler
525 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA RTL returventil LI 1/2´´ inkl. Føler
563 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" TA ventil RTL ligeløbende
613,53 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA RTL returventil LI 1/2'' inkl. Føler
617,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ta rtl returventil ll 1/2"
665 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK475 kr514 krKøb
2BilligVVS DK489 kr489 krKøb
3LavprisVVS493 kr493 krKøb
4CompletVVS519 kr519 krKøb
5CS MEGASTORE DK525 kr564 krKøb
6Elvvs.dk563 kr563 krKøb
7EL-GROSSISTEN613,53 kr613,53 krKøb
8vvsfittings.dk617,5 kr617,5 krKøb
9MaintainIt665 kr665 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler

PriceData har fulgt prisen på TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler i 182 dage. Laveste pris i perioden er 364 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 450 kr.

Den nuværende pris på 475 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for TA RTL 1/2 ligeløbende returventil uden forindstilling og inklusiv returføler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026475 kr4 kr (1%)
20. apr. 2026479 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026478 kr3 kr (1%)
9. apr. 2026475 kr1 kr (0%)
24. mar. 2026474 kr1 kr (0%)
26. feb. 2026475 kr1 kr (0%)
19. jan. 2026474 kr15 kr (3%)
7. jan. 2026459 kr36 kr (9%)
22. dec. 2025423 kr16 kr (4%)
21. dec. 2025439 kr16 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret