Gå til hovedindhold

IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg

TAEludstyrEAN: 5902276835346
Pris fra 872 krtil 1.096,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 224,25 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 869 kr 20. apr.

Sammenlign priser på IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 872 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg
872 kr
Til butik
IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg billede

Produktspecifikationer

Kategori: Reguleringsventiler
Farve: 1
Artikel nr.: 52851210
EAN: 5902276835346
Varenr.: 4526251
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA SD strengregulering DN10- 3/8" muffe 1/2" aftap
872 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA STAD 3/8"x1/2" strengreguleringsventil
886 kr
Til butik
IMI TA STAD 3/8"x1/2" strengreguleringsventil billede

Produktinformation

IMI TA STAD strengreguleringsventil STAD er yderst velegnet til brug i vandbårne varme- og køleanlæg. Ventilen anvendes i både varme- og køleanlæg og kan håndtere medier; Vand og glykolblandet vand (0-57%). Ventilen har følgende funktioner: Indregulering,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
Størrelse: DN 10 (3/8" x 1/2")
EAN: 5902276835346
Varenr.: 406961003
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA STAD indreguleringsventil DN10 3/8´´ PN25. Med aftap. Kvs 1,36. Til varme og køleanlæg
994 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
STAD 10 3/8" MF/ m ½" AFTAP
1.012,84 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Stad 10 3/8" strengreguleringsventil
1.041,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA STAD indreguleringsventil DN10 3/8'' PN25. Med aftap. Kvs 1,36. Til varme og køleanlæg
1.096,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK872 kr911 krKøb
2Proshop DK872 kr911 krKøb
3BilligVVS DK886 kr886 krKøb
4Elvvs.dk994 kr994 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.012,84 kr1.012,84 krKøb
6MaintainIt1.041,25 kr1.041,25 krKøb
7vvsfittings.dk1.096,25 kr1.096,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg

PriceData har fulgt prisen på IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg i 181 dage. Laveste pris i perioden er 740 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 796 kr.

Den nuværende pris på 872 kr er 10% over normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for IMI TA STAD 10 3/8 muffe/muffe strengregulerings/manuel balanceringsventil med 1/2 aftap - til vandbårne varme og køleanlæg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026872 kr3 kr (0%)
20. apr. 2026869 kr4 kr (0%)
25. feb. 2026865 kr68 kr (9%)
20. jan. 2026797 kr1 kr (0%)
2. jan. 2026796 kr14 kr (2%)
1. jan. 2026782 kr14 kr (2%)
31. dec. 2025796 kr14 kr (2%)
21. dec. 2025782 kr31 kr (4%)
20. dec. 2025751 kr31 kr (4%)
13. dec. 2025782 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret