Gå til hovedindhold

IMI Hydronics IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler

IMI HydronicsEludstyrEAN: 4024052285716
Pris fra 499 krtil 648,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 149,5 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 479 kr 18. apr.

Sammenlign priser på IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 499 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler
499 kr
Til butik
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler billede

Produktinformation

RTL anvendes som returventil på radiatorer og mindre gulvvarmeanlæg op til 15 m². Leveres med stopstifter for min./max. begrænsning. Leveres med følerhoved da der ikke findes andre følerhoveder der passer til.

Produktspecifikationer

Kategori: Varme
Farve: nickel
Størrelse: 1/2 inch
EAN: 4024052285716
Varenr.: 403505004
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler
513 kr
Til butik
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
Farve: nickel
Størrelse: 1/2 inch
EAN: 4024052285716
Varenr.: 403505004
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA RTL returventil 1/2" vinkelløbende
524 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler
529 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta Returventil Rtl 1/2 - Vinkel M/term.Incl.Føler
548 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA RTL returventil VL 1/2´´
578 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA RTL returventil VL 1/2''
635 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" TA ventil RTL vinkelløbende
648,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS499 kr499 krKøb
2LavprisVVS513 kr513 krKøb
3Proshop DK524 kr563 krKøb
4BilligVVS DK529 kr529 krKøb
5CS MEGASTORE DK548 kr587 krKøb
6Elvvs.dk578 kr578 krKøb
7vvsfittings.dk635 kr635 krKøb
8EL-GROSSISTEN648,5 kr648,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler

PriceData har fulgt prisen på IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler i 181 dage. Laveste pris i perioden er 380 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 524 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 476 kr.

Den nuværende pris på 499 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026499 kr14 kr (3%)
26. maj 2026513 kr14 kr (3%)
17. maj 2026499 kr25 kr (5%)
16. maj 2026524 kr25 kr (5%)
11. maj 2026499 kr20 kr (4%)
18. apr. 2026479 kr20 kr (4%)
17. apr. 2026499 kr20 kr (4%)
9. mar. 2026479 kr20 kr (4%)
8. mar. 2026499 kr20 kr (4%)
5. feb. 2026479 kr20 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret