Gå til hovedindhold

Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

SynologyHarddiskeEAN: 4711174725588
Pris fra 4.483 krtil 5.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 816 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.495 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4483 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology Plus Series - 12TB - Harddisk - HAT3310-12T - SATA-600 - 3.5"
4.483 kr
Til butik
Synology Plus Series - 12TB - Harddisk - HAT3310-12T - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 12 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: HAT3310-12T
EAN: 4711174725588
Varenr.: 3228503
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
4.613 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Synology HAT3310-12T 3,5" 12 TB SATA harddisk til NAS
5.199 kr
Til butik
Synology HAT3310-12T 3,5" 12 TB SATA harddisk til NAS billede

Produktinformation

Pålidelig 3,5" harddisk til NAS med høj ydeevneSynology HAT3310-12T er en 12 TB NAS-harddisk designet til stabil drift i hjemmet og på kontoret. Med 7200 omdr./min. og en vedvarende overførselshastighed på 281 MiB/s håndterer den store filer og backup uden besvær. Den er udviklet til 24/7-drift, så dine data ligger sikkert tilgængelige hele døgnet.Ideel til skalerbar lagringDisken er optimeret til NAS-systemer via Serial ATA-grænsefladen (6 Gbit/s) og har en arbejdsbelastningsgrænse på 180 TB/år. Det gør den velegnet til filserver, mediearkiv og overvågningsoptagelser i mindre og mellemstore miljøer, hvor stabilitet, lav tomgangsstøj på 20 dB og effektivt strømforbrug er vigtigt.Type: HDDFormfaktor: 3,5"Kapacitet: 12 TBGrænseflade: Serial ATA, 6 Gbit/sOmdrejningstal: 7.200 rpmVedvarende overførsel: 281 MiB/sArbejdsbelastningsgrænse: 180 TB/årDrift: 24/7Støjniveau (tomgang): 20 dBMTBF: 1.200.000 timerStrømforbrug læs/skriv: 6,85 WStrømforbrug tomgang: 3,3 WDriftsspænding: 5 / 12 VDriftstemperatur: 5 – 60 °COpbevaringstemperatur: −40 – 70 °CRelativ fugtighed (drift): 5 – 90 %Mål (H × B × D): 2,61 × 10,18 × 14,7 cmVægt: 0,72 kgKomponent til: NASGaranti: 3 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.7g
EAN: 4711174725588
Varenr.: 2116043
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Synology HAT3310-12T 3,5" 12 TB SATA harddisk til NAS
5.219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Synology SATA HDD 12TB, 12000 GB
5.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.483 kr4.483 krKøb
2CompuMail DK4.613 kr4.613 krKøb
3Boligcenter DK5.199 kr5.199 krKøb
4Vivas DK5.219 kr5.298 krKøb
5Ultrashop5.299 kr5.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 139 dage. Laveste pris i perioden er 2.975 kr (registreret d. 27. januar 2026), højeste er 4.483 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.598 kr.

Den nuværende pris på 4.483 kr er 25% over normalprisen. Prisen er steget 20% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Synology Plus Series Harddisk HAT3310-12T 12TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20264.483 kr278 kr (7%)
30. maj 20264.205 kr12 kr (0%)
29. maj 20264.217 kr11 kr (0%)
28. maj 20264.228 kr103 kr (2%)
25. maj 20264.125 kr23 kr (1%)
23. maj 20264.148 kr80 kr (2%)
22. maj 20264.068 kr24 kr (1%)
21. maj 20264.044 kr24 kr (1%)
20. maj 20264.068 kr57 kr (1%)
19. maj 20264.125 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret