Gå til hovedindhold

Western Digital WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

Western DigitalHarddiskeEAN: 0829686009202
Pris fra 8.524 krtil 10.419 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.895 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.428 kr 11. mar.

Sammenlign priser på WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8524 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
8.524 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC590 0F65642 - Harddisk - Data Center - krypteret - 24 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - Self-Encrypting Drive (SED)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 0F65684
EAN: 0829686009202
Varenr.: 1002596938
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar - 24TB - Harddisk - 0F65684 - SATA-600 - 3.5"
9.417 kr
Til butik
WD Ultrastar - 24TB - Harddisk - 0F65684 - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 24 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: enterprise servere, 24/7 certificeret, Secure Erase (SE), Sector bytes 512e.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: 0F65684
EAN: 0829686009202
Varenr.: 3344576
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
10.419 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 - 24TB Opgrader din datalagring med WD Ultrastar DC HC590 harddisk, som tilbyder en imponerende kapacitet på 24TB. Denne 3,5” SATA-600 harddisk leverer en hurtig rotationshastighed på 7200 RPM, hvilket sikrer

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 0829686009202
Varenr.: 116949

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.524 kr8.524 krKøb
2Proshop DK9.417 kr9.417 krKøb
3Ultrashop10.419 kr10.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 179 dage. Laveste pris i perioden er 4.000 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 9.007 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.933 kr.

Den nuværende pris på 8.524 kr er 44% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65642 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20268.524 kr483 kr (5%)
30. maj 20269.007 kr103 kr (1%)
29. maj 20268.904 kr1.122 kr (14%)
20. maj 20267.782 kr13 kr (0%)
17. maj 20267.795 kr89 kr (1%)
16. maj 20267.706 kr1.099 kr (12%)
14. maj 20268.805 kr529 kr (6%)
13. maj 20268.276 kr37 kr (0%)
12. maj 20268.313 kr37 kr (0%)
11. maj 20268.350 kr37 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret