Gå til hovedindhold

Western Digital WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

Western DigitalHarddiskeEAN: 0829686008830
Pris fra 8.920 krtil 10.319 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.399 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.139 kr 21. mar.

Sammenlign priser på WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8920 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
8.920 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC580 WUH722424ALE6L4 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 0F62796
EAN: 0829686008830
Varenr.: 1001769401
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar DC HC580 (SED) - 24TB - Harddisk - 0F62796 - SATA-600 - 3.5"
9.424 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC580 (SED) - 24TB - Harddisk - 0F62796 - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 24 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, 24/7 certificeret, Self-Encrypting Drive (SED), Sector bytes 512e. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: 0F62796
EAN: 0829686008830
Varenr.: 3244710
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
10.319 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC580 Harddisk - 24TB Oplev massiv lagringskapacitet med WD Ultrastar DC HC580 Harddisken, model WUH722424ALE6L4. Denne 24TB 3.5” intern harddisk er ideel til datacentre og virksomheder, der kræver pålidelighed og høj ydeevne. Med e

Produktspecifikationer

Kategori: NAS-harddiske
EAN: 0829686008830
Varenr.: 45171

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.920 kr8.920 krKøb
2Proshop DK9.424 kr9.424 krKøb
3Ultrashop10.319 kr10.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 183 dage. Laveste pris i perioden er 4.299 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 9.023 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.241 kr.

Den nuværende pris på 8.920 kr er 43% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424ALE6L4 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20268.920 kr10 kr (0%)
30. maj 20268.910 kr3 kr (0%)
29. maj 20268.913 kr10 kr (0%)
28. maj 20268.903 kr27 kr (0%)
27. maj 20268.930 kr9 kr (0%)
26. maj 20268.939 kr1 kr (0%)
24. maj 20268.938 kr51 kr (1%)
23. maj 20268.989 kr17 kr (0%)
22. maj 20268.972 kr51 kr (1%)
21. maj 20269.023 kr126 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret