Gå til hovedindhold

Western Digital WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0829686008854
Pris fra 6.020 krtil 7.871 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.851 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.143 kr 3. apr.

Sammenlign priser på WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6020 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
6.020 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB billede

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: 0F62785
EAN: 0829686008854
Varenr.: 20424195
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722422ALE6L4 22TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
6.021 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722422ALE6L4 22TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
7.079 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722422ALE6L4 22TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC580 Harddisk - 22TB Oplev den ultimative lagerløsning med WD Ultrastar DC HC580, en højtydende harddisk designet til datacentre og virksomhedsmiljøer. Med et imponerende lagringskapacitet på 22TB tilbyder denne harddisk masser af pl...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 0829686008854
Varenr.: 119418
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar DC HC580 (SED) - 22TB - Harddisk - 0F62785 - SATA-600 - 3.5"
7.871 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK6.020 kr6.020 krKøb
2CompuMail DK6.021 kr6.021 krKøb
3Ultrashop7.079 kr7.079 krKøb
4Proshop DK7.871 kr7.871 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 151 dage. Laveste pris i perioden er 3.932 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 6.064 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.028 kr.

Den nuværende pris på 6.020 kr er 20% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC580 WUH722422ALE6L4 - Harddisk - 22 TB - intern - 3,5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20266.020 kr24 kr (0%)
28. maj 20266.044 kr1 kr (0%)
27. maj 20266.045 kr71 kr (1%)
24. maj 20265.974 kr23 kr (0%)
23. maj 20265.997 kr24 kr (0%)
22. maj 20266.021 kr70 kr (1%)
20. maj 20265.951 kr23 kr (0%)
19. maj 20265.974 kr24 kr (0%)
18. maj 20265.998 kr93 kr (2%)
17. maj 20265.905 kr23 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret