Gå til hovedindhold

Western Digital WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption

Western DigitalHarddiskeEAN: 0829686009172
Pris fra 7.030 krtil 8.804 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.774 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.591,6 kr 5. mar.

Sammenlign priser på WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7030 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65672 26TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
7.030 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65672 26TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 0F65672
EAN: 0829686009172
Varenr.: 1002562234
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption
7.169 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65672 26TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
8.369 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65672 26TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC590 Harddisk 0F65672 - 26TB WD Ultrastar DC HC590 er en højtydende harddisk designet til datacentre og professionel lagring. Med et imponerende lagerkapacitet på 26TB og en hastighed på 7200 RPM via Serial ATA-600 interface, sikrer denne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: NAS-harddiske
EAN: 0829686009172
Varenr.: 95903
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar - 26TB - Harddisk - 0F65672 - SATA-600 - 3.5"
8.804 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.030 kr7.030 krKøb
2CS MEGASTORE DK7.169 kr7.169 krKøb
3Ultrashop8.369 kr8.369 krKøb
4Proshop DK8.804 kr8.804 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption

PriceData har fulgt prisen på WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption i 170 dage. Laveste pris i perioden er 4.542 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 7.173 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.756 kr.

Den nuværende pris på 7.030 kr er 22% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Ultrastar DC HC590 0F65672 - Harddisk - Data Center - krypteret - 26 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB - TCG Encryption de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20267.030 kr37 kr (1%)
29. maj 20267.067 kr1 kr (0%)
28. maj 20267.066 kr74 kr (1%)
27. maj 20267.140 kr102 kr (1%)
26. maj 20267.038 kr36 kr (1%)
25. maj 20267.074 kr1 kr (0%)
24. maj 20267.075 kr36 kr (1%)
23. maj 20267.111 kr65 kr (1%)
20. maj 20267.046 kr73 kr (1%)
19. maj 20267.119 kr37 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret