Gå til hovedindhold

WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

WDHarddiskeEAN: 0718037905464
Pris fra 8.080 krtil 8.797 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 717 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.808 kr 10. mar.

Sammenlign priser på WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8080 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
8.080 kr
Til butik
WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Red Pro WD241KFGX - Harddisk - Enterprise - 24 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WD241KFGX
EAN: 0718037905464
Varenr.: 1003549913
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Red Pro 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd
8.624 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Red Pro - 24TB - Harddisk - WD241KFGX - SATA-600 - 3.5"
8.797 kr
Til butik
WD Red Pro - 24TB - Harddisk - WD241KFGX - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 24 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD241KFGX
EAN: 0718037905464
Varenr.: 3416079

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.080 kr8.080 krKøb
2Dustin DK8.624 kr8.710,25 krKøb
3Proshop DK8.797 kr8.797 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 168 dage. Laveste pris i perioden er 5.527 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 8.624 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.408 kr.

Den nuværende pris på 8.080 kr er 26% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Red Pro Harddisk WD241KFGX 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20268.080 kr14 kr (0%)
28. maj 20268.094 kr1 kr (0%)
24. maj 20268.095 kr529 kr (6%)
23. maj 20268.624 kr324 kr (4%)
20. maj 20268.300 kr2 kr (0%)
8. maj 20268.298 kr326 kr (4%)
7. maj 20268.624 kr431 kr (5%)
5. maj 20268.193 kr1 kr (0%)
4. maj 20268.194 kr36 kr (0%)
3. maj 20268.158 kr37 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret