Gå til hovedindhold

Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

CrucialHarddiskeEAN: 0649528787323
Pris fra 433 krtil 559 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 126 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 422 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 433 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial SSD BX500 240GB 2.5" SATA-600
433 kr
Til butik
Crucial SSD BX500 240GB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT240BX500SSD1
EAN: 0649528787323
Varenr.: 993516154
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s
456 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Crucial BX500 240GB SSD 2.5'' SATA - GEEKD.dk
509 kr
Til butik
Crucial BX500 240GB SSD 2.5'' SATA - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Forbedre ydeevnen Start hurtigere op. Indlæs filer hurtigere. Forbedre systemets generelle reaktionsevne til alle dine computerbehov. Et højere niveau af pålidelighed Crucial BX500 er blevet grundigt afprøvet, testet og dokumenteret. Generelt Egenskaber T...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: SSD Harddisk
EAN: 0649528787323
Varenr.: 47791944401232
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Crucial BX500 240 GB 2,5" SATA 6 Gb/s
519 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Crucial BX500 240 GB 2,5" SATA 6 Gb/s
539 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Crucial SSD BX500 240GB 2.5 SATA-600
556 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial SSD BX500 240GB 2.5 SATA-600
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK433 kr433 krKøb
2CS MEGASTORE DK456 kr495 krKøb
3Geekd509 kr509 krKøb
4Boligcenter DK519 kr519 krKøb
5Vivas DK539 kr608 krKøb
6Teknikproffset DK556 kr605 krKøb
7Ultrashop559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s

PriceData har fulgt prisen på Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s i 151 dage. Laveste pris i perioden er 348 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 443 kr.

Den nuværende pris på 433 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Crucial BX500 - SSD - 240 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026433 kr4 kr (1%)
26. maj 2026429 kr4 kr (1%)
25. maj 2026433 kr5 kr (1%)
24. maj 2026428 kr4 kr (1%)
23. maj 2026432 kr1 kr (0%)
22. maj 2026433 kr7 kr (2%)
21. maj 2026440 kr4 kr (1%)
20. maj 2026444 kr4 kr (1%)
19. maj 2026448 kr3 kr (1%)
18. maj 2026451 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret