Gå til hovedindhold

Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

DellHarddiskeEAN: 5397184688090
Pris fra 5.867 krtil 16.244 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 10.377 kr (64% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.769 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5867 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell Solid state-drev 480GB 2.5" SATA-600
5.867 kr
Til butik
Dell Solid state-drev 480GB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Dell - Customer Kit - SSD - 480 GB - hot-swap - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: 345-BDZZ
EAN: 5397184688090
Varenr.: 999775472
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Dell 2,5" 480 GB SATA 6 Gb/s
-21%6.699 kr
Før 8.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD harddisk Dell 2,5" 480 GB SATA 6 Gb/s billede

Produktinformation

Fordele ved SSD harddisk i 2,5"Opgrader din PC eller laptop med en pålidelig 2,5" SSD fra Dell. Den giver hurtig adgang til filer og programmer takket være SATA 6 Gb/s-forbindelsen og en kapacitet på 480 GB, som er velegnet til operativsystem, kontorarbejde og daglig lagring.Til dig der vil have stabil lagringDenne SSD er designet til PC/laptop og understøtter hot-plug, så den kan ind- og udskiftes i kompatible systemer uden at slukke. 512e-sektorstørrelse sikrer bred kompatibilitet i moderne miljøer.Komponent til: PC/laptopFormfaktor: 2,5"Interface: Serial ATA III (SATA 6 Gb/s)Dataoverførselshastighed: 6 Gbit/sKapacitet: 480 GBBytes pr. sektor: 512eHot-plug: JaHS-kode: 84717070Sikkerhed: Må ikke åbnes; beskyt mod fugt og ekstreme temperaturer; bortskaffes via elektronikaffald ved skade...

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Lagring
Vægt: 1.32g
EAN: 5397184688090
Varenr.: 1933784
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Dell 2,5" 480 GB SATA 6 Gb/s
-21%6.719 kr
Før 8.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD harddisk Dell 2,5" 480 GB SATA 6 Gb/s billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Lagring
Vægt: 1.32g
EAN: 5397184688090
Varenr.: 1933784
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell 480 GB Serial ATA III
8.459 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
16.244 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.867 kr5.867 krKøb
2Boligcenter DK6.699 kr6.699 krKøb
3Vivas DK6.719 kr6.798 krKøb
4Ultrashop8.459 kr8.459 krKøb
5Dustin DK16.244 kr16.330,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

PriceData har fulgt prisen på Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.117 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 9.369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.205 kr.

Den nuværende pris på 5.867 kr er 13% over normalprisen. Prisen er faldet 30% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Dell 345-bdzz Intern Solid State Drev 2.5 tommer 480 Gb Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20265.867 kr200 kr (3%)
22. maj 20266.067 kr832 kr (12%)
21. maj 20266.899 kr100 kr (1%)
5. maj 20266.999 kr1.361 kr (16%)
4. maj 20268.360 kr5 kr (0%)
22. apr. 20268.355 kr2.906 kr (53%)
13. apr. 20265.449 kr30 kr (1%)
8. apr. 20265.419 kr2.981 kr (35%)
7. apr. 20268.400 kr2.981 kr (55%)
22. mar. 20265.419 kr2.938 kr (35%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret