Gå til hovedindhold

Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

SanDiskHarddiskeEAN: 0619659219260
Pris fra 1.079 krtil 2.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.140 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.067 kr 29. maj

Sammenlign priser på Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1079 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Green SSD 1TB 2.5" Serial ATA-600
1.079 kr
Til butik
WD Green SSD 1TB 2.5" Serial ATA-600 billede

Produktinformation

WD Green - SSD - 1 TB - etui - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS100T5G0A-00CPT0
EAN: 0619659219260
Varenr.: 1003457151
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Green SSD 1TB 2.5 Serial ATA-600
1.319 kr
Til butik
WD Green SSD 1TB 2.5 Serial ATA-600 billede

Produktinformation

WD Green SSD 1TB 25 Serial ATA-600 Opgrader din enheds ydeevne med WD Green SSD 1TB 25 Serial ATA-600. Denne solide tilstanddrev leverer lynhurtig datalagring og forbedrer opstartstider samt programindlæsning betydeligt. Med en kapacitet på 1TB har du rig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: Optiske Drev
EAN: 0619659219260
Varenr.: 115109
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
1.699 kr
Til butik
Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s billede

Produktinformation

1 TB giver stor, prisvenlig lagerplads til filer og projekter SATA 6 Gbit/s med 545 MB/s læsehastighed reducerer opstarts- og app-indlæsningstider 3D NAND-hukommelse forbedrer holdbarheden og holder ydelsen stabil Slankt 2,5" format og en vægt på 32,7 g passer til de fleste bærbare og små stationære pc'er Lavt strømforbrug forlænger batterilevetiden, understøttet af 3 års garanti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: SATA 2.5"
Artikel nr.: WDS100T5G0A-00CPT0
EAN: 0619659219260
Varenr.: 5020062715
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk WD Green 1 TB 2,5" SATA 3D NAND
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk WD Green 1 TB 2,5" SATA 3D NAND
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.079 kr1.079 krKøb
2Ultrashop1.319 kr1.319 krKøb
3Dustin DK1.699 kr1.785,25 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

PriceData har fulgt prisen på Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s i 152 dage. Laveste pris i perioden er 964 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 1.459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.210 kr.

Den nuværende pris på 1.079 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Sandisk Wd Green Ssd 1tb 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.079 kr12 kr (1%)
29. maj 20261.067 kr20 kr (2%)
27. maj 20261.087 kr12 kr (1%)
26. maj 20261.075 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.084 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.093 kr12 kr (1%)
23. maj 20261.081 kr3 kr (0%)
21. maj 20261.078 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.087 kr9 kr (1%)
19. maj 20261.096 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret