Gå til hovedindhold

Western Digital WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød

Western DigitalHarddiskeEAN: 0619659184599
Pris fra 2.319 krtil 4.202 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.883 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.186 kr 10. mar.

Sammenlign priser på WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2319 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød
2.319 kr
Til butik
WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: WDBAGF0020BRD-WESN
EAN: 0619659184599
Varenr.: 6506005
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd My Passport Ssd 2tb Red Usb-c Rød
3.235 kr
Til butik
Wd My Passport Ssd 2tb Red Usb-c Rød billede

Produktinformation

1050 MB/s læse- og 1000 MB/s skrivehastigheder reducerer overføringstiden 2 TB kapacitet gemmer store projekter og komplette mediebiblioteker Indbygget hardwarekryptering og adgangskodebeskyttelse sikrer data Slankt metalkabinet med tekstureret rød finish er holdbart og lommevenligt USB-C NVMe og USB 3.2 Gen 2, medfølgende kabel til hurtig opsætning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: WDBAGF0020BRD-WESN
EAN: 0619659184599
Varenr.: 5011201009
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD My Passport SSD SSD WDBAGF0020BRD 2TB USB 3.2 Gen 2
4.202 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.319 kr2.319 krKøb
2Dustin DK3.235 kr3.321,25 krKøb
3CompuMail DK4.202 kr4.202 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød

PriceData har fulgt prisen på WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.651 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 3.534 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.541 kr.

Den nuværende pris på 2.319 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 27% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for WD My Passport SSD WDBAGF0020BRD - SSD - krypteret - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - rød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.319 kr916 kr (28%)
31. maj 20263.235 kr916 kr (39%)
23. maj 20262.319 kr926 kr (29%)
22. maj 20263.245 kr940 kr (41%)
21. maj 20262.305 kr929 kr (29%)
20. maj 20263.234 kr10 kr (0%)
19. maj 20263.224 kr905 kr (39%)
14. maj 20262.319 kr876 kr (27%)
13. maj 20263.195 kr10 kr (0%)
12. maj 20263.205 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret