Gå til hovedindhold

Western Digital WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037863979
Pris fra 811 krtil 1.243 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 432 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 811 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd My Passport Ultra Sølv, Sort
-0%811 kr
Før 811,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Wd My Passport Ultra Sølv, Sort billede

Produktinformation

1 TB kapacitet lagrer projektfiler, sikkerhedskopier og teamarkiver USB-C-forbindelse giver enkel, vendbar tilslutning Slankt design på 100 x 81,6 x 12,8 mm passer i tasker og lommer Lav vægt på 130 g, inkluderer garantikort og brugervejledning Sølvfinish og diagonal tekstur giver et professionelt udseende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: WDBC3C0010BSL-WESN
EAN: 0718037863979
Varenr.: 5011115474
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport Ultra - 1TB - Ekstern Harddisk - Sølv
871 kr
Til butik
WD My Passport Ultra - 1TB - Ekstern Harddisk - Sølv billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 1 TB kapacitet, USB-C (USB 3.0) forbindelse, 256-bit AES hardwarekryptering og et metal portabelt design. WD My Passport Ultra er et kompakt bærbart drev, der udvider lagerpladsen samtidig med automatisk backup og adgangskodebeskyttet sikkerhed til dine filer. 1 TB kapacitet til dokumenter, medier og sikkerhedskopier USB 3.0 (USB-C) grænseflade med op til 5,0 Gbps overførsel (480 Mbps på USB 2.0) Hardwarekryptering (256-bit AES) med adgangskodevalidering Forudformateret NTFS og USB-busdrevet for plug-and-play brug Medfølger USB-C til USB-A adapter og fungerer med WD Security, WD Drive Utilities, WD Backup og WD Discovery Kompatibel med Windows 10 eller nyere; finish i sølv Designet til brug på farten; metalhuset komplementerer moderne PC'er, mens indbyggede sikkerheds- og backupværktøjer hjælper med at beskytte dine data.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: WDBC3C0010BSL-WESN
EAN: 0718037863979
Varenr.: 2694450
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv
877 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD My Passport Ultra Harddisk WDBC3C0010BSL 1TB USB 3.0
878 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Western Digital My Passport Ultra ekstern harddisk 1 TB USB 3.0 (USB‑C), sølv
-9%969 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Western Digital My Passport Ultra ekstern harddisk 1 TB USB 3.0 (USB‑C), sølv
-9%989 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD My Passport Ultra Harddisk WDBC3C0010BSL 1TB USB 3.0
1.079 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Western Digital MY PASSPORT ULTRA 1TB SILVER
1.243 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK811 kr897,25 krKøb
2Proshop DK871 kr910 krKøb
3CS MEGASTORE DK877 kr916 krKøb
4CompuMail DK878 kr878 krKøb
5Boligcenter DK969 kr969 krKøb
6Vivas DK989 kr1.058 krKøb
7Ultrashop1.079 kr1.079 krKøb
8Teknikproffset DK1.243 kr1.292 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv

PriceData har fulgt prisen på WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv i 185 dage. Laveste pris i perioden er 628 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 811 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 672 kr.

Den nuværende pris på 811 kr er 21% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for WD My Passport Ultra WDBC3C0010BSL - Harddisk - krypteret - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026811 kr53 kr (7%)
8. feb. 2026758 kr98 kr (15%)
7. feb. 2026660 kr1 kr (0%)
6. feb. 2026659 kr99 kr (13%)
2. feb. 2026758 kr35 kr (5%)
30. jan. 2026723 kr68 kr (10%)
29. jan. 2026655 kr2 kr (0%)
28. jan. 2026657 kr6 kr (1%)
25. jan. 2026663 kr4 kr (1%)
24. jan. 2026667 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret