Gå til hovedindhold

PNY Technologies Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

PNY TechnologiesHarddiskeEAN: 0751492636023
Pris fra 1.610 krtil 2.499 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 889 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1610 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PNY SSD CS900 2TB 2.5" SATA-600
1.610 kr
Til butik
PNY SSD CS900 2TB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

PNY CS900 - SSD - 2 TB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SSD7CS900-2TB-RB
EAN: 0751492636023
Varenr.: 998725130
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PNY CS900 SSD - 2TB - SATA-600 - 2.5"
1.795 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk PNY CS900 2TB 2,5" SATA 6 Gb/s
-14%1.899 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD harddisk PNY CS900 2TB 2,5" SATA 6 Gb/s billede

Produktinformation

PNY CS900 - SSD - 2 TB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/sGenereltEnhedstype: Solid state-drev - internGrænseflade: SATA 6Gb/sHøjde: 7 mmKapacitet: 2 TBModel: 2.5"PræstationIntern datahastighed: 550 MBps (læs) / 530 MBps (skriv)Overføringshastighed, drev: 600 MBps (ekstern)Ekspansion og forbindelseInterface: 1 x SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATAKompatibel bås: 2.5"ProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 3 år...

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Vægt: 0.05g
EAN: 0751492636023
Varenr.: 1809012
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk PNY CS900 2TB 2,5" SATA 6 Gb/s
-14%1.919 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
PNY SSD CS900 2TB 2.5 SATA-600
1.989 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
2.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.610 kr1.610 krKøb
2Proshop DK1.795 kr1.795 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr1.988 krKøb
5Ultrashop1.989 kr1.989 krKøb
6Dustin DK2.499 kr2.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s

PriceData har fulgt prisen på Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s i 129 dage. Laveste pris i perioden er 1.354 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 1.788 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.709 kr.

Den nuværende pris på 1.610 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Pny Cs900 2 Tb 2.5 tommer Serial Ata Iii 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.610 kr137 kr (8%)
29. maj 20261.747 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.756 kr25 kr (1%)
26. maj 20261.731 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.740 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.749 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.740 kr8 kr (0%)
22. maj 20261.748 kr8 kr (0%)
21. maj 20261.740 kr8 kr (0%)
19. maj 20261.748 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret